TGB Genel Başkanı Çınar’dan Herzog’a tepki

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Dilek Çınar, Türkiye’yi ziyaret eden İsrail Cumhurbaşkanı Izaac Herzog’a sert tepki gösterdi. Çınar, “İsrail-Türkiye ilişkilerine dair “barış”, “işbirliği”, “normalleşme” mesajları veren Herzog’un ajandasında hangi kanlı planların olduğunu biliyoruz” dedi.

14 yıl sonra Türkiye’yi ziyaret eden İsrailli ilk üst düzey yetkili İsrail Cumhurbaşkanı Izaac Herzog oldu.

Türkiye’ye girişiyle birlikte toplumsal ve siyasal tepkilerle karşılanan Cumhurbaşkanı Herzog, ülkemizle ilişkiler kapsamında kanlı dişli ağzına hiç yakışmayan ve inanrdırıcılığı bulunmayan “barış”, “işbirliği” ve “normalleşme” mesajları verdi.

Tepki gösterenlerin başında da Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Dilek Çınar geldi.

Çınar Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail-Türkiye ilişkilerine dair ‘barış’, ‘işbirliği’, ‘normalleşme’ mesajları veren Herzog’un ajandasında hangi kanlı planların olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile eşit ve dostça ilişkiler kurmak isteyenlerin öncelikle samimi olarak Türkiye ve bölgemize karşı giriştikleri emperyalist saldırılardan vazgeçmeleri gerektiğini vurgulayan Çınar, İsrail’in, Doğu Akdeniz’de Mavi Vatanımıza göz dikenlerle birlikte olduğunu, Doğu Akdeniz’de ABD-Güney Kıbrıs ve Yunanistan tarafından oluşturulan ve ülkemiz aleyhine intikam tatbikatları yapıp duran, Mavi Vatanımızdaki menfaatlerimize ve enerji kaynaklarımıza el koymaya kalkışan, namlularını vatanımıza çevirmiş haydut blokuyla beraberlik içinde olduğunun altını çizdi.

Çınar, dostluk mesajı veren İsrail’in bölgemizdeki diğer düşmanca tutumlarını bir bir sıraladı.

  1. Güney sınırlarımızda 2’inci İsrail/Kürdistan projesi yürütmek.
  2. Bölücü terör örgütü PKK’ya hamilik yapmak.
  3. Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı işgal altında tutmak.
  4. MOSSAD eski Başkanı Kohen’in ağzından, Türkiye’yi, “bölgedeki en büyük tehdit” olarak görmek.
  5. 5. Bölgedeki bütün dostlarımızın düşmanı olmak.

Karadeniz’den İran körfezine kadar Batı Asya’nın huzur ve güvenliği için ABD-İsrail saldırganlığının durdurulması ve Türkiye’nin dış politikasının zeminin bu saldırganlığı durdurulacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Çınar, “İsrail ile ilişkilerde normalleşme ve gelişme ancak İsrail emperyalist ve düşmanca saldırganlıktan eylemli olarak vazgeçtiğinde gerçekleşebilir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.