TGB’den 7 Nisan’da ‘HDP Kapatılsın Mitingi’

Türk gençliği için adeta bir devrim okulu olan TGB’den yeni mezun olanlar

Türk gençliği, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin kapatılması için mücadeleyi sürdürüyor. Gençler, sokak sokak dolaşarak imza kampanyası yürütüyor. 81 ilden gelecek gençler, 7 Nisan’da Başkent’te yapılacak büyük mitingde buluşacak.

Melik Güler’in Aydınlık’taki haberine göre, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 81 ilden gelen 81 genç ile HDP’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na hazırladıkları suç dosyasını sundu. TGB Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’nda da 7 Nisan’da Ankara’da ‘HDP Kapatılsın Mitingi’ yapılması kararlaştırıldı.

TGB, miting gününe kadar 81 ilde meydanlara inerek ‘HDP Kapatılsın Masaları’nda imza toplayacak. Sokak sokak dolaşılarak mitinge çağrıda bulunulacak. TGB’liler, HDP’nin kapatılmasının 83 milyonun ortak talebi olduğunu belirterek tüm vatanseverleri Ankara’da yapılacak mitingde tek yürek olmaya davet etti.

SUÇ DOSYALARI YERE SERİLDİ

TGB, 9 Mart’ta Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’ye kapatılma davası açılması için başvuruda bulundu. TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer hazırladıkları HDP suç dosyası ile birlikte dava dilekçesini iletti. Başvurunun ardından TGB, HDP’nin suçlarının bulunduğu dosyaları yerlere serdi. Gençer, Türk ordusu ve Türk polisinin, Türk milletinin desteği ile büyük zaferlere yürüdüğünü belirtti. Gençer, “Talebimiz, açık ve net; HDP kapatılsın” dedi.

‘NİCE KAHRAMANLAR İÇİN HDP KAPATILSIN’

Ardından yapılan TGB Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’na, 3 yıl önce Trabzon’daki evinin önünde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün adı verildi. TGB Genel Başkanı Gençer, “HDP, Eren Bülbül’ün, Ege Üniversitesi’nde PKK’ya geçit vermeyen Fırat Çakıroğlu’nun, öğrencileriyle ilk karne sevincini yaşayamadan şehadete ulaşan Aybüke Yalçın öğretmenimizin ve daha nicelerinin katilidir. Tüm bağımsızlık şehitlerimiz ve daha nice kahramanımız için HDP kapatılsın” diye konuştu.

DİYARBAKIR ANNESİ DE TOPLANTIYA KATILDI

Diyarbakır Annesi Ayşegül Biçer, toplantıya video konferans ile katıldı. Biçer “Doğu ve Güneydoğu halkı uyansın, HDP’nin kirli yüzünü görsün. Ben HDP il binasının önüne ilk defa oğlum için oturmuştum. Şu anda sadece oğlum için değil vatanımın birlik ve beraberliği için ve bir daha çocuklarımızı terör örgütü PKK’ya kaptırmamak için oturuyorum” diye konuştu.

ÖMÜR BOYU MÜCADELE SÖZÜ

TGB’den mezun olanlar, yeni görevlerinde ömür boyu mücadele edeceklerinin sözünü verdi. TGB Genel Başkan Yardımcısı Kaan Arslan, Aydınlık gazetesinde görev almak üzere; TGB Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Özaslan, Vatan Partisi Başkanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev almak üzere; Türkiye Liseliler Birliği Genel Sekreteri Ali Murat Engin ise Aydınlık gazetesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almak üzere TGB okulundan mezun oldu.

Kaan Arslan

TGB okulundan mezun oluyorum ancak her yaşta TGB üyesi olmaya devam edeceğim. Vatan mücadelesi bir gençlik hevesi değil davadır. Son nefesime kadar her ne alanda olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendiğimiz mücadeleci ruhla mücadele etmeye devam edeceğim. Bu büyük okulda bir nefer olmanın mutluluğu, gururu ve heyecanı paha biçilemez.

Ozan Özarslan

5 Ağustos 2013 günü Silivri Cezaevi önünde TGB ile tanıştım. Hiç bilmediğim bir şehirde, hiç bilmediğim insanlar bana o gün kollarını açtılar. Tek bir ağızdan aynı hayalleri, aynı umutları haykırdık. O günden sonra vatan, emek ve namus mücadelesi hayatımın bir parçası oldu. Şimdi gençlik mücadelesinden mezun oluyorum. Önümüzdeki süreçte Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak görev yapacağım. Şimdi daha da ileri atılacağız.

Ali Murat Ergin

TGB’yi ilk defa 2013 Nisan’da Aydınlık gazetesinde görmüştüm. Şimdi 100. yılında “Vatan, Emek, Namus” şiarıyla Aydınlık gazetesinde göreve başlıyorum. TGB ve TLB ne zaman eylem yapsa dediğini yaptı ve yaptığının üzerine koydu. Bu ocakta öğrenmeye başlayalı 8 sene oldu. Şimdi hissettiğim en büyük duygu gurur. TGB bize feda etmeyi, arkadaşlığı ve yarınlara bakmayı öğretti. Mezun oluyoruz ama köşemize çekilmiyoruz. TGB umut, hayat, arkadaşlık, gelecek, gençlik, insanlık demektir. TGB Türkiye’dir, Atatürk’tür. Hepimiz Atatürk’üz, görevlere hazırız.

YENİ YÖNETİCİLER SEÇİLDİ

Geçen dönem Türkiye Liseliler Birliği Sosyal Medya Sorumluluğu görevini yürüten Ülkühan Sercan Doğanbey, TGB Genel Merkezi’nde görev almak üzere; Genel Yönetim Kurulu üyesi Yiğit Alp Yurdakul, Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmek üzere; İstanbul İl Yöneticisi Arzu Alpan ve İzmir İl Yöneticisi Rabia Nur Ağar ise Propaganda Bürosu’nda görev almak üzere seçildi.

Ülkühan Sercan Doğanbey

Mustafa Kemal Atatürk teşkilatlı olmanın teşkilatçılığın önemini şu sözlerle dile getirmişti: “Bir teşkilatçı Anadolu’ya geçer de milleti silahlı bir mukavemete hazırlarsa bu yurt kurtulabilir.” Yurdu kurtaracak olan, aydınlık yarınları inşa edecek olan teşkilatımızda bu göreve layık görüldüğüm için çok gururluyum. Amiralimiz, TGB’yi “engin bozkırlarda açan nadide çiçekler” diye tanımlamıştı. Amiralimize söz verdik. Türkiye’nin engin dağlarında, uçsuz bucaksız ovalarında binlerce çiçek açacak.

Yiğit Alp Yurdakul

“Olağanüstü dönemler olağanüstü görevleri getiriyor. Türkiye İkinci İstiklal Savaşı’nı verirken Türk gençliği de birer adım daha öne atıyor. Türk devrim tarihi bir adım öne atan gençlerin tarihidir. Türkiye Gençlik Birliği, Mustafa Kemal’in gençlidir. Vazifeye atılmak için içinde bulunduğu vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmez. Böyle bir teşkilatta görev almak onur verici. Köklerimiz derin, milletimizin bağımsızlık arzu ve iradesine dayanıyoruz. Heyecanımız yüksek.”

Arzu Alpan

“TGB bugün Atatürk’ün ismini anıp, anlamayanlara karşı; ülkemizde bozgunculuk yaratmak isteyenlere karşı mücadele veren vatansever gençleri sağ sol ayrımı yapmadan birleştiren, Mustafa Kemal Atatürk’ün görevlerini omuzlarında taşıyan tek gençlik örgütü. Böyle bir teşkilatta görev almaktan gurur duyuyorum. Biden’dan emir alanlara, FETÖ ile kol kola olanlara, PKK diyemeyip türlü türlü yollara başvuranlara karşı her alanda savaşıyoruz. Bu amansız mücadelede vatansever gençlerin sesini gürleştirecek olmak çok heyecan verici.”

Rabia Nur Ağar

“Bizler Atatürk gençliği olarak kaderimizi Türk milletinin kaderiyle ortaklaştırdık. Türk milletinin mutlu olduğu an bizim düğün günümüz, Türk milletinin üzüldüğü an bizim acılı günümüzdür. 6 senedir attığım her adımda büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin ve büyük Türk milletinin kaderiyle birleştirdim kaderimi. Şimdi önümüzde daha büyük işler var. TGB’yi Türk milletiyle buluşturan propaganda bürosunda görev almak benim için büyük ve onur.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.