TGB’liler ellerinde çuvallarla ABD Büyükelçiliği’nin kapısına dayandı

2003 yılında Irak’ın Süleymaniye kentinde Türk askerinin başına çuval geçirilmesine karşılık olarak pek çok kez Türkiye’ye gelen ABD askerlerinin başına çuval geçiren ve uzun  süre ABD askerlerinin dışarı çıkmasını engelleyen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik tehditlerini ABD Büyükelçiliği önünde ellerinde çuvallarla protesto etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik tehdidine gelen tepkiler giderek büyüyor. Trump’ın “ekonominizi mahvederim” şeklindeki küstah sözlerine bir cevap da TGB’li gençlerden geldi. Ankara’da ABD Büyükelçiliği’nin önüne giden gençler, Trump’ı protesto etti. Burada bir basın açıklaması yapan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, “Türkiye tehdit edilemez. Bordo klavyeli Trump’ın tehditleri Türkiye’ye sökmez. Trump çuvallamıştır. Mehmetçik Amerika’yı çaresiz bırakmıştır” dedi.

Bunun bir Türk-Amerikan savaşı olduğunu vurgulayan Başkan Gençer, “Amerikan askerleri namlularını Mehmetçiğe doğrultmuş. Tarih tekerrür edecek ve Mehmetçik kesinlikle Conilere gereken cevabı verecektir. Silahla geldiler silahla gidecekler” şeklinde konuştu.

Gençer konuşmasını şöyle bitirdi:

“Trump çuvalladı. Bu çuvalları da Amerikan askerlerine gönderiyoruz. Mehmetçik Fırat’ın doğusunda bunlara çuvalı geçirecektir. Bizler de Türk Gençliği olarak, sonuna kadar Mehmetçiğimizin yanındayız!”

Eylem boyunca sık sık “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi”, “Mehmetçik Yürüyor, Amerika titriyor”, Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, Zafer Savaşan Mehmetçiğin Olacak” sloganları atıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir