TÜBİTAK Proje Yarışması Birincileri Vali Kürklü’yü Ziyaret Etti

46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge birincisi olan öğrenciler öğretmenleriyle beraber Vali Kürklü’yü ziyaret ettiler.

Valilik Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğünden bildirildiğine göre, ziyarette Kızılkaya Belediye Başkanı Dr. Canan Atasoy, Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç, Okul Aile Birliği Başkanı Mevlüt Tuzcu, Hacı İbrahim Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür V. Aydın Özdemir, Müdür Yardımcısı Hulisi Artıkoğlu, 11 A Sınıfı öğrencileri Ceyda Nur Kaya, Yasemin Yarar yer aldı.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başında 46. TÜBİAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Yarışmasına katılan Okul Müdür Yardımcısı Tarih Öğretmeni Hulisi Artıkoğlu, 11. sınıf öğrencileri Yasemin Yarar ve Ceyda Nur Kaya oluşan proje ekibi “Burdur Çevresinde Yaşayan Sarıkeçili Yörüklerinde Halk Hekimliği” çalışmasıyla katıldı.

Proje ekibi Vali Kürklü’ye Sarıkeçili Yörüklerinin yoğun olarak yaşadığı Aziziye, Keçili, Kızılkaya, Anbahan, ve Kestel Köyleri ile Bucak İlçesinde kendilerini Sarıkeçili Yörükleri olarak tanımlayan konargöçerler ile yaptıkları görüşmeleri ve proje hakkında çalışmalarını anlattı.

“Burdur Çevresinde Yaşayan Sarıkeçili Yörüklerinde Halk Hekimliği” çalışmasıyla 91 tarih projesinden seçilerek ilk 10’a girmeye hak kazandı. Daha sonra Konya Bölge Finallerinde Burdur’u en iyi şekilde temsil eden Kızılkaya Hacı İbrahim Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi proje ekibi Tarih Kategörisinde 10 proje içerisinde bölge birinci oldu TÜBİTAK tarafından Mayıs ayında belirlenecek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Vali Hasan Kürklü, öğretmen ve öğrencilerden oluşan proje ekibine memnuniyetini ifade ederek başarılar diledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir