Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda anti-Amerikan meydan okuma

Türk Gençliği Büyük Kurultayı, Ülkü Ocakları’nı terörist ilan eden ABD’ye tokat gibi cevap

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen ve bugün Ankara Spor Salonu’nda yapılan “Türk Gençliği Büyük Kurultayı” önemli ilklere sahne oldu. Kurultaya, Büyük Atatürk’ün “istiklali tam” ülküsü rotasında bağımsızlıkçı tutumlar ve ABD’ye meydan okuma damga vurdu. Kurultay’da konuşan Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi’nin Ülkü Ocakları kararına da sert tepki göstererek, “ABD terörist görmek istiyorsa yanaşmalarına baksın. Sizden korkan sizin gibi namert olsun” dedi.

2014 yılında, demir dağlarını eriterek (Silivri duvarlarını yıkarak) Ergenekon’dan çıkarak 70 yıllık paslı Atlantik prangalarını parçalayan ve Avrasya’ya yönelen yeni süreçte Türkiye zorlu bir yola girdi.

Devletin en ücra kılcal damarlarına kadar sirayet etmiş ABD Gladyosu FETÖ tarafından bir kaset darbesiyle Baykal CHP Başkanlığından düşürülmüş, Kılıçdaroğlu Başkanlığında yeni CHP ortaya çıkmıştı. MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayımlayarak başlatılan bir kaset kumpası da MHP’ye kurulmuş, bu darbe MHP’ye A takımından 10 milletvekiline malolmuştu.

2015 YILINDA TÜRKİYE’YE GİYDİRİLMEK İSTENEN VE BAHÇELİ’NİN REDDETTİĞİ ATEŞTEN GÖMLEK

2015 yılında ABD emperyalizminin “Erdoğan’sız, Davutoğlu başkanlığında AKP ve Kılıçdaroğlu yönetiminde yeni CHP ve HDP dış destekli hükümet projesi”ni, kendisine altın tepside Başbakanlık önerildiği halde elinin tersiyle iten ve bu nedenle ABD tarafından topun ağzına konarak partisi bölünen Devlet Bahçeli ve MHP o gün bugündür ABD’nin hedefindedir.

TÜRK GENÇLİĞİ BÜYÜK KURULTAYI ABD’YE TOKAT GİBİ CEVAP

Bu kapsamda ABD ülkücülere olan saldırılarını sürdürüyor. Son olarak ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları’nın bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını da öngören 2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasasını kabul etti. MHP lideri Devlet Bahçeli ABD’ye sert tepki göstermiş, “terörist arıyorsan aynaya bak!” cevabını vermişti.

Ülkü Ocaklarının bugün Ankara’da ülkenin dört bir yanından toplanan Ülkücülerle düzenlediği Türk Gençliği Büyük Kurultayı bu bakımdan ABD’ye tokat gibi bir cevap oldu.

ABD TERÖRİST GÖRMEK İSTİYORSA YANAŞMALARINA BAKSIN!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedefinde ABD ve Baydın vardı. ABD Temsilciler Meclisi’nin Ülkü Ocakları kararına sert tepki gösteren Bahçeli, “ABD terörist görmek istiyorsa yanaşmalarına baksın. Sizden korkan sizin gibi namert olsun” diye konuştu.

Bahçeli, “ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları’na değil yeni dost ve müttefiki yanaşmalarına bakmalıdır. Ülkü Ocakları’ndan terörist değil, terörizmin can düşmanı çıkar. Ülkü Ocakları’nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir