Türk toplumun hali perişanı

Bir zamanlar sınıf mücadelesinin yükseldiği şartlarda bu gelişmeden korku duyan kıt akıllı bir yönetici “toplumsal bilinç ekonomik gelişmenin önüne geçti” diyerek ilk faşist darbenin önderliğini yapmıştı. Geçtiğimiz yıllarda bir AKP yöneticisi halkın bilinçli olduğu, eğitimin yüksek olduğu kesimlerde AK Parti’nin oylarının düştüğü görüşünü savundu. Bu her yerde ve her zaman böyle oluyor. İktidarı ve gücü eline geçiren eğitimli ya da özellikle düşük seviyeli kişilerde güç zehirlenmesi sonucu elindeki gücü kaçırma korku ve telaşı basıyor. Bu nedenle 16 yıldır toplumun eğitim seviyesini düşüren, bütün liseleri imamhatipleştirme çalışması yapan insanlarımızın bir kısmını video izlediğimiz yaratıklara dönüştürdüler. Toplum böyle sıkıntılı kişiliklerle, magandalarla, canilerle dolup taştı.

İşte ibretlik bir olay daha!

-Cezasız kalan suç kadar suçluya cesaret veren bir şey yoktur-

Olay bir dolmuşta başıma geldi. Kulaklığımı takmış akşam açıklaması videosunu izliyordum. Biri bacağıma dokunarak beni dürttü. ”Allah Allah, tanıdık biri mi” diye kafamı kaldırdığımda tanımadığım birini gördüm. Bana bir şey söylüyordu. Kulaklığı çıkardım ”kalk da şu kadına yer ver” dedi. ”Anlamadım neden bana söylüyorsunuz, neden bacağıma dokunuyorsunuz” dedim. ”sen gençsin kalk” dedi. ”neden bana söylüyorsunuz, benden çok daha gençler var burada” dedim. ”Sana söylüyorum sen kalkacaksın” deyince anladım ki sıkıntılı biri. Yanındaki kadın bana adamın normal olmadığını anlatan bir işaret yaptı. Adam bu arada ”yaşlı kadına niye yer vermedin” diye bağırmaya devam ediyordu. Ki yaşlı dediği de en fazla 45 yaşında bir kadındı. Ben de ”kalkarım veya kalkmam, siz bana ne hakla dokunursunuz” dedim ve hemen arkasından ”dokundum da taciz mi ettim o*ospu” diye küfürlere başladı bu adam. Durup dinlenmeden küfrediyordu. Sakinliğimi koruyup kendisini videoya almaya başladım. Dolmuşun sürücüsüne de karakola çekmesini söyledim. Ancak şoför, ”Ben para kazanıyorum” dedi ve adamın darp etmeye kadar varan sapkınlıklarına müdahale etmedi. Bu sapık adam, bana yumruk atacakken araya bir erkek yolcu girdi. Sonra bu sapık, yanındaki kadının zorlamasıyla dolmuştan kadınla birlikte indi. Sağolsun dolmuştaki bir genç kadın, bana adamın indikten sonra taksiye bindiğini söyleyip taksinin plakasını verdi. Kendi de polisi aradı. Dolmuştaki iki üç yolcu dışındaki insanlar, adam bıçak çıkarır diye korkularından ses etmediler ve bunu kısmen anlayışla karşıladım ancak şoförün ”ben para kazanıyorum” diye bu vahşi adama müdahale etmemesi beni cidden şaşırttı. İndikten sonra da şikâyet etmek üzere dolmuşun plakasını aldım.

Bu iğrenç küfürlerle dolu videoyu yayınladığım için hepinizden çok özür diliyorum ve affınıza sığınıyorum. Ancak bu videonun yayılması çok önemlidir. İlla ki bi gören bilen vardır bu sapığı.

Bu akşam dolmuşta yaşadığım olaydan çıkardığım sonuç şudur; Sokak ortasında onlarca insanın gözü önünde eski kocası ya da eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak, kurşunlanarak katledilen kadınların katilleri birden fazla… Çok fazla!

-olayı yaşayan Nazan’ın anlatımıdır-

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir