Türkiye Yeşilay Cemiyeti Burdur Şubesi Kuruldu

Tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar başta olmak üzere, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliği ve toplumu olumsuz etkileyen bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek üzere çalışmalar yürüten, ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin Burdur Şubesinin kuruluş çalışmaları tamamlandı.

Kurucu yönetim kurulu üyeleri Vali Hasan Şıldak’a nezaket ziyaretinde bulunarak, süreçle ilgili verdiği destek dolayısıyla kendisine teşekkür ettiler.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kuruluş sürecini yakından takip ettiği Yeşilay Burdur Şubesinin ilimiz açısından önemli olduğunu vurgulayan Vali Hasan Şıldak, hayırlı olsun dileklerini ileterek yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.  İlimizde yürütülen büyük önem vererek bizzat başlattığı Burdur Valiliği “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” isimli uyuşturucu ile mücadelede etkin ve kapsamlı çalışmaların yürütüleceği projeye katkı açısından Yeşilay Burdur Şubesinin önemli paydaş kurumlardan biri olacağını ifade ederek, 1920 yılında kurulan Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan ve yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalarla bağımlılıkla mücadelede çok önemli başarılara imza atan Yeşilay’ın yeni kurulan Burdur Şubesinin İlimizde büyük bir boşluğu dolduracağına inandığını belirtti.

1934 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla ‘kamuya yararlı dernek statüsü’ kazanan Yeşilay, ayrım gözetmeksizin insan onuru için bağımlılıklarla mücadeleyi benimseyen, bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmetlerinde hiçbir şekilde kişisel ve kurumsal çıkar gözetmeyen gönüllü hayır kurumu niteliği taşıyan bir kuruluştur.

Bu doğrultuda İlimizde çalışmalar yürütmek üzere Türkiye Yeşilay Cemiyetine bağlı Burdur Şubesi olarak kurulan derneğin kurucular kurulu yönetiminde başkan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yarar, yönetim kurulu üyeleri Valilik Yazı İşleri Müdür V. Ramazan Şencan, Serbest Diş Hekimi Süleyman Faki, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sevinç Sütlü ve Uzm. Dr. Ayşen Til yer alıyor.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir