“Türkiye’de şuan hayatın yüzde 80’i durmuş durumda”

#EvdeKalma kuralına uyumun, toplumsal izolasyonun güney ve güneydoğuda sıkıntılı, Ankara, İstanbul, İzmir’de tam uyumun olduğu, üç kentin de “çekilmiş durumda” olduğu, ülkede “hayatın şuan yüzde 80’inin durmuş durumda” olduğu ifade edildi.

ÜÇ BÜYÜK KLENTTE HAYAT ÇEKİLMİŞ DURUMDA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında, “sosyal izolasyona uyuluyor mu?” sorusunu, “ters bir şey söyleyeceğim belki ama… Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir’de şehir çekilmiş durumda” diye cevapladı.

TÜRKİYE’DE HAYATIN YÜZDE 80’İ ÇEKİLMİŞ DURUMDA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı TV yayınında, “Türkiye’de şuan hayatın yüzde 80’i durmuş durumda” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs gerçekleri

SOSYAL MEDYADA YÜZDE 70’İ

FETÖ-PKK-DHKP-C BAĞLANTILI FİDNE VE FESAT KAMPANYASI

Türkiye’de ABD ajanı FETÖ Gladyosu ve ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK elemanlarının oluşturduğu karanlık bir propaganda aygıtı var. Bu örgütlü çete, yeni tip koronavirüs (Kovid19) salgınıyla birlikte faaliyetine hız verdi. Atlantik merkezlerinden yürütülen bu fitne ve fesat kampanyası, bir takım her şeye olumsuz bakan ve karamsarlık saçan kesimleri de kullanarak, milletin moralini kırmak ve direnme gücünü zayıflatmak için harekete geçmiş durumda.

Bu kapsamda sosyal medyadaki bu fitne ve fesat kampanyasıyla ilgili olarak, koronavirüs paylaşımlarıyla ilgili olarak, “2551 provokatif hesap tespit edildi, 449’una işlem yapıldı, diğerlerine işlem yapılıyor. Yüzde 70’i FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C bağlantılı” dedi.

SEMP PAZARLARI, KONTROLLÜ DEVAM EDECEK

İnsanların günlük ya da haftalık alışveriş yaptıkları semt pazarları hakkında da Soylu, “Semt pazarlarını yasaklamayacağız ama tedbirleri artıracağız, giriş çıkışları kontrol altına almaya çalışacağız” diye konuştu.

Kahraman sağlıkçılarımızı alkışlıyoruz

ŞEHİRLERARASI TRAFİĞİ YÜZDE 73 AZALTTIK

Türkiye’de hayatın şu an yüzde 80’i durmuş vaziyette olduğunu, şehirler arası trafiği de asgari seviyeye indirmeye çalıştıklarını vurgulayan Soylu, “şuandaki rakamı söyleyeyim. Şehirler arası otobüslerdeki azalma yüzde 73” şeklinde açıklamada bulundu.

DÖRT TEMEL NOKTA

“Dört temel noktaya” dikkat ettiklerini, “sağlık sisteminin ayakta kalması”nı, “kamu düzeninin devam etmesi”ni, “sosyal izolasyonun sağlanması”nı ve “tedarik zincirinin aksamaması”nı sağlamaya özen gösterdiklerini, bunda da yüzde 80 başarılı olduklarının altını çizen Soylu, “bu dördünü sağlarsak sistemi ayakta tutmuş oluruz. Tedbiri yükseltiyoruz. Yeni bir durumla karşı karşıyayız. Onun için yapılması gerekenler bu 4 temel maddeyi sağlamak” diye konuştu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GÜNDEMDE Mİ?

65 yaş ve üstüyle ilgili olarak alınan kararın olumlu sonuç verdiğinin altını çizen Bakan Soylu, sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak da “tam sosyal izolasyon her zaman gündemimizde. Bugünkü tedbirlerle bunu karşılayamazsak, tedbirleri yükseltebiliriz. Alacağımız, önereceğimiz tedbirler var. Eğer bu tedbirlerle ilgili salgının önüne geçemezsek, en yüksek tedbiri elbette ki alabiliriz” dedi.

Kahraman sağlıkçılarımızı alkışlıyoruz

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir