TürkPancar, pancar üreticisini vurdu

Bu tutumla, seneye kimse pancar ekmez

Özelin aldığı pancar da bizim ürettiğimiz turp mu?

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, sosyal medya hesabından yeni açıklanan pancar fiyatları üzerinden hükümete yüklendi. Başkan Akbulut, “TürkPancar, pancar üreticisini vurdu. Bu tutumla, seneye kimse pancar ekmez” dedi.

Hükümet, pancar fiyatlarını açıkladı. TürkPancar, pancar taban fiyatını (16 polar) 336 lira olarak açıkladı. Oysa özelleştirilmiş fabrikalarda fiyat yüzde 10-15 daha fazla.

Üretici, “özelin aldığı pancar da bizim ürettiğimiz turp mu?” diye soruyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, kendisine gelen bir üretici notunu dayanak yaparak pancar fiyatı konusunda hükümete ateş püskürdü.

KIVILCIMHABER REKLAMLAR

Başkan Akbulut, “TürkPancar, pancar üreticisini adeta vurdu” dedi.

Çökertilmiş tarımın kan ağladığını, çiftçinin bu çöküntünün altında sesinin duyulmasını beklediğini, son açıklanan fiyatla bu çöküntüye bir moloz daha konduğunu belirten Başkan Akbulut, “TürkPancar yeni fiyatıyla adeta çiftçiyi bir kez daha vurdu” dedi.

Başkan Akbulut, hükümete ve TürkPancar’a, “TürkPancar fiyatları revize ederek kamuoyu vicdanını rahatlatmalı ve çiftçimizin yüzünü güldürmelidir” çağrısında bulundu. Aksi takdirde seneye kimsenin pancar ekmeyebileceğini belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir