Ümit Özdağ kime “Çüş” dedi

Çeşitli temaslarda bulunmak ve bir konferans vermek üzere Burdur’a gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’deki mevcut otoriter rejim konusunda açıklamalarda ve MEB bürokratlarının Andımız temyizine yazdıkları Türklerin en geç millet olan bir topluluk olduğu tezlerine sert eleştirilerde bulundu. Özdağ, Türklerin en geç millet olduğu iddialarına “çüş; git Orhun Abidelerine bak” diye ateş püskürdü.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, çeşitli temaslarda bulunmak ve bir konferans vermek üzere Burdur’a geldi. Türkiye’deki mevcut otoriter rejim konusunda açıklamalarda bulundu. MEB bürokratlarının Andımız temyizine yazdıkları Türklerin en geç millet olan bir topluluk olduğu iddialarına sert eleştirilerde bulundu.

DEVLET TEK KİŞİ TARAFINDAN TEK AKILLA SARAYDAN YÖNETİLİYOR

“24 Haziran seçimleriyle birlikte Türkiye’de Parlamenter demokrasinin son kalıntıları da tahrip edildiği”ni ve “ne yazık ki ülkemiz otoriter, tek adam rejiminin tahakkümü altını girdiği”ni ileri süren Özdağ, “TBMM açıldı ve bu hazinli bir açılıştı. Çünkü TBMM anlamı yitirmediyse de önemini yitirdi. Artık devlet tek kişi tarafından tek akılla saraydan yönetiliyor. Ve bu durum ülkemizi her geçen gün biraz daha bir krizin içine sürüklüyor” diye konuştu.

YAŞANAN BİR DEVLET KRİZİDİR

“Çok boyutlu” bir kriz yaşandığını, bir yanda “devlet krizi” diğer yanda “milli birlik krizi” yaşadığını vurgulayan Prof. Özdağ, ”tekrar ediyorum, bir devlet krizi yaşıyoruz şu an. 5 bin senelik bir tarihimiz var. Tarihin en eski devlet sahibi olan milletiz. Bu devlet birikimi tarih içinden süzülüp bugüne getirdiği bir devlet aklıyla varlığını sürdürmüş ve bugüne getirmiş. Ama şimdi başkanlık rejimi adı verilen ve muhtemelen çerçevesi de Türkiye’de değil, dışarıda yabancı danışmanlık şirketlerine çizdirilen bir modelin yaşama geçirildiği görülüyor” dedi.

ADAM SIRF DAMAT OLDUĞU İÇİN EKONOMİNİN BAŞINDA!

Uzmanlık gerektiren konularda bile devlet aklının tasfiye edilmiş olduğunun altını çizen Özdağ, “konuyu bilip bilmeme değil yandaş olup olmama belirleyici olmuş durumda. Başkasına gerek yok; ya öyle bir ülkede yaşıyoruz ki adam sadece damat olduğu için ekonominin başında. Var mı ikinci bir örneği? Yok!” diye değerlendirmede bulundu.

Özdağ şu görüşleri savundu:

VALİLER, SİVİL SIKIYÖNETİM KOMUTANI

“Ve devletin kurumsal kimliği, devletin gelenekleri görenekleri ayaklar altına alınıyor. Bir Olağanüstü Hal rejiminden (OHAL’den) çıkartıldık; fakat OHAL’den çıkarken öyle bir yasal düzenleme yaptılar ki, sivil sıkıyönetim dönemine girdi bu ülke. Valilerin hepsine sivil sıkıyönetim komutanı yetkileri verildi. Öte yandan aynı yasayla muhalefete sanki bir iç düşman gözüyle baktıklarını gösteren düzenlemeler yaptılar. Hakikaten de iç düşman bakışının Türkiye’nin milli birliğini ve beraberliğini zaafa uğrattığını görüyoruz.”

TÜRK MİLLETİNİ BİR ETNİSİTE ZEMİNİNE İNDİRİYOR

“İkinci bir kriz de milli birlik krizidir. Bir Cumhurbaşkanı düşünün, 16 senedir bu ülkeyi ayrıştırıyor. Etnik zeminler üzerinden Türkiye’yi tanımlıyor” diye konuşmasını sürdüren Özdağ, “Türk, Kürt, Laz, Çerkez… Türk, Kürt, Laz, Çerkez…  Her konuşmasında… Türk milletini bir etnisite zeminine indiriyor” diye iddiada bulundu.

ÇÜŞ; GİT ORHUN ABİDELERİNİ GÖR, KİMMİŞ EN GEÇ MİLLET OLAN ORADAN ANLA!

Prof. Dr. Ümit Özdağ sözlerine, “ondan sonra Andımız meselesi sözkonusu olduğunda MEB’nın bürokratları yazıyor; Türkler zaten milli kimliğine en son kavuşmuş topluluktur. Affedersiniz ama buna Türkçe’de çok güzel laf edilir ama bu laf insanlara denmiyor, hayvanlara deniyor: Çüş! Hiçbir şey yoksa kardeşim git Orhun Abidelerini gör; kimmiş en geç millet olan oradan anla…” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Ümit Özdağ kime “Çüş” dedi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir