Umre dönüşü Isparta’da da karantina uygulandı

Yeni tip Koronavirüs (Kovid19) tedbirleri kapsamında Umre dönüşü vatandaşların karantina altında tutulmaları kuralı Isparta’da da uygulandı. Umreden dönen 180 kişilik vatandaş kafilesi Isparta Havaalanından alınarak 14 gün boyunca konaklayacakları öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

Isparta Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, bugün Isparta Havalimanı’na gelmesi beklenen 180 kişilik Umre kafilesinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Isparta ve Murad Hüdavendigar yurtlarında 14 gün süreyle misafir edileceği duyurulmuştu.

Haber32 internet gazetesinin haberine göre, Valilik açıklamasında, “dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 (Koronavirüs) virüsünün sebep olduğu hastalıkla mücadele etmek için Devletimiz tarafından çok sıkı tedbirler alınmış ve alınmaya devam etmekte” olduğu, “Sağlık Bakanlığımızca açıklanan tedbirler kapsamında yurt dışından gelen vatandaşlarımızın 14 gün süreyle kendilerini izole etmeleri gerektiği”, “14 gün izole kuralı”nın, “Umre ziyaretinden dönen vatandaşlarımız için de uygulanmakta olduğu” belirtildi.

Açıklamada devamla şu görüşler belirtildi:

“Bu sebeple ilimiz Süleyman Demirel Havalimanı’na bugün gelmesi planlanan 180 kişilik Umre kafilesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Isparta ve Murad Hüdavendigar yurtlarında 14 gün süreyle misafir edileceklerdir. Bu süre boyunca yurt binasında ve çevresinde gerekli önlemler titizlikle alınacak ve vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları Valiliğimizce karşılanacaktır. Yurtta kalan vatandaşlarımızın takipleri ise uzman sağlık personeli tarafından yapılacaktır.

“Yurt dışı temaslı vatandaşların 14 gün süreyle izole edilmesi ülkemizde tedbir amaçlı uygulanan bir zorunluluk olup vatandaşlarımızın endişe etmesini gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir.

“Vatandaşlarımızın konuyla ilgili Valiliğimiz dışında yapılacak herhangi bir açıklamaya itibar etmemesi önemle rica olunur.”

[3d-flip-book mode=”thumbnail-lightbox” urlparam=”fb3d-page”
id=”12654″ title=”false” lightbox=”dark”]

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir