Ünlü sanatçıdan Vatan Partisi’nin “NATO’dan çıkalım!” kampanyasına destek

Alanya Vatan Partisi İl Başkanlığı’nın Madımak katliamının yıldönümünde 2 Temmuz’da başlatılan ve ülke çapına yayılan NATO’dan çıkalım kampanyasını Atatürk Anıtı karşısında açtığı imza standıyla sürdürüyor. İmza standına gelen ünlü sinema ve dizi oyuncusu Ufuk Karali de kampanyaya destek verdi.

Vatan Partisi’nin Madımak katliamının yıldönümünde 2 Temmuz’da başlattığı NATO’dan çıkalım kampanyaları bütün hızıyla sürüyor. Ülkenin dört bir yanında açılan imza stantlarına vatandaşlarımızın yoğun ilgisinin yanında internet üzerinden de imza toplanabilmesi için oluşturulan imza sitesi üzerinden de vatandaşların yoğun imza verdiği öğrenildi.

NATO, DOĞU AKDENİZ’DE ÜLKEMİZİ TEHDİT EDEN TEMEŞL GÜÇTÜR

NATO’dan çıkalım imza sitesinde imzalanan metninde, “70 yıllık üyelik tarihimizde ülkemize darbeler, tertipler, suikastlar, terör ve ekonomik çöküş getiren, Atatürk devrimleriyle inşa ettiğimiz Millî Devlet’in altını oyan NATO’dan çıkılmasını savunuyoruz. NATO, hem PKK ve FETÖ’nün sahibi, hem de Yunanistan’a kurduğu üsler üzerinden Doğu Akdeniz’de ülkemizi tehdit eden temel güçtür. NATO içinde kalarak Türkiye savunulamaz. Bu nedenlerle ülkemizin bağrında düşmana hizmet veren başta İncirlik ve Kürecik olmak üzere ABD ve NATO kullanımında olan üslerin Türk Ordusunun denetimine geçmesini, yabancı askerlerin ülkemizi terk etmesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, NATO üyeliğine son vermesini talep ediyoruz.” deniliyor.

Büyük Alanya internet gazetesinin haberine göre, Vatan Partisi Alanya İl Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı karşısında açtığı imza masasına gelen ünlü sanatçı Ufuk Karali, imzasını verdikten sonra çalışmalara katıldı; bildiri dağıttı; anonslar yaparak çalışmalara destek verdi.

“NATO, EKMEĞİMİZLE DE İLGİLİ BİR SORUN”

Açıklamada bulunan Karali, NATO’nun sadece bir dış politika sorunu olmadığını belirterek, “NATO, ekmeğimizle de ilgili bir sorun. NATO’dan çıkarsak enerji ve gıda fiyatları düşer. Çünkü Türkiye enerjisini NATO’nun tehdit ettiği komşularından sağlıyor. NATO’dan çıkmak bağımsız, üreten Türkiye’nin birinci şartıdır. NATO’dan çıkarsak domates, patlıcan, biber fiyatları düşer. Çünkü NATO’nun mazotu yok, NATO’nun elektrik enerjisi yok, NATO’nun doğal gazı yok. İşte görüyorsunuz kış geliyor ve tüm Avrupa gazeteleri, Batı’nın ekonomi uzmanları ‘Bu kış Avrupa’da çok soğuk geçecek’ diyorlar. NATO’dan çıkarsak enerji fiyatları düşer. Çünkü NATO’nun tehdit ettiği dostlarımızdan, Rusya’dan, İran’dan, Azerbaycan’dan, Katar’dan ucuz enerji buluruz. Hatta Suudi Arabistan’dan. Göreceksiniz, Suudi Arabistan da NATO’ya ve Amerikan emperyalizmine kafa tutmaya başlayacak, hatta başladı. Türkiye’nin ucuz enerji bulması NATO’dan çıkması ile mümkün” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.