Vali Arslantaş’ın 15 Temmuz mesajı

Burdur Valimiz Ali Arslantaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali Arslantaş mesajında şunları kaydetti:

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde, demokrasi ve milli irade mücadelesinde vatanımızın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Bundan 6 yıl önce Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine yuvalanmış hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları kalkıştıkları darbe girişiminde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara koşan kadın erkek, genç yaşlı demeden büyük bir cesaret gösteren Aziz Milletimiz, vatanımıza el uzatan o eli kırmayı bildi ve kahramanlık destanı yazdı.

Anadolu’yu vatan edindiğimiz tarihten bu günlere kadar birçok badireler atlatan, mücadeleler veren Milletimiz, tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Harbinde olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de Millî Birlik ve Beraberliğimize kastetmeye çalışan hainlere karşı tek yürek, tek bilek olmuştur.

Hain darbe girişimi gecesinde bir taraftan 251 vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken diğer taraftan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milli dirilişe vesile olan Aziz Milletimizle gurur duyuyoruz.

Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk,  aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşu ve demokrasi zaferini, milletimizin demokrasiye olan inancını ve bağlılığını gelecek nesillerimize aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, milli irademize sahip çıkan herkese sevgi ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.