Vali Arslantaş’ın 19 Mayıs mesajı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’dan başlatılarak, dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılan kurtuluş mücadelemizin, yeniden dirilişin, ayağa kalkışın 102. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Anadolu’nun dört bir yandan işgal edildiği bir dönemde, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması yolunda bir dönüm noktası olmuştur.

Samsunda yakılan bu meşale, tarih boyunca esareti asla kabul etmeyen, vatanına, istiklaline, milli ve manevi değerlerine uzanan tehditlere karşı canını ortaya koymaktan asla çekinmeyen aziz milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, 23 Nisan 1920’de milli iradenin hâkimiyetine, 29 Ekim 1923’te de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden en önemli adım olmuştur.

Atatürk’ün; Türk milletinin var olma mücadelesi olan bu anlamlı tarihi gençlerimize armağan etmesi, O’nun Türk Gençliğine duyduğu güvenin de en büyük göstergesi olmuştur. Çünkü bir ülkenin gençliği, geleceğidir. Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimiz gençlerimizin omuzlarında yükselecek, güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yine çocuklarımız ve gençlerimiz yaşatarak, geleceğe taşıyacaklardır.

Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk, yarınlarımızın teminatı gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olacaktır. İnanıyorum ki “Türk Gençliği” şanlı tarihimizden aldıkları güç ve ilhamla, bugünleri bizlere miras bırakan ecdadının ve aziz milletimizin güvenine layık olacak ve Ülkemizi her alanda çok daha ileri noktalara taşıyacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu tarihi günü bizlere miras bırakan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz, kahraman gazilerimizi saygı ile anıyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir