Vali Arslantaş’ın 8 Mart mesajı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Doğumdan ölüme kadar yaşantımızın her anında, sevgi dolu yürekleri, fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, insanlığın umudunu yeşerten,  merhametin, şefkatin, emeğin sembolü tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyorum.

Gelişmiş toplumlarda demokrasi, insan hakları ve uygarlık yolunda gösterilen en önemli gelişmeler, kadının toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyulan saygı ve verilen değer ile ölçülmektedir.

Ne mutlu ki şanlı tarihimiz boyunca kurduğumuz tüm medeniyetlerde, kadınlar her zaman hak ettiği yerde ve konumda, ailenin ve toplumun merkezinde olmuşlardır. Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) “Cennet anaların ayakları altındadır” buyurmak suretiyle yüce dinimizin kadına verdiği önemi en güzel şekilde vurgulamıştır.

Büyük Önder Atatürk’ün “Dünyada her şey kadının eseridir” veciz sözünde vurguladığı gibi, Kadınların yetiştirdikleri nesiller, onların ellerinin değdiği işler, günlük hayattan çalışma hayatına kadar her alanda ortaya koydukları katkı ve çalışmalar, Ülkemizin geleceğini şekillendirmeye devam ederek yarınlarımıza ışık tutacak ve yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bunun içinde Devlet olarak, kız çocuklarımızın kesintisiz şekilde eğitimin her seviyesinden yararlanmalarını sağlayarak, en iyi şekilde eğitim hayatlarını tamamlamaları, sosyal, siyasal ve ekonomik yaşam içerisinde hak ettikleri yere gelmeleri, pozitif ayrımcılık gösterdiğimiz üzerinde önemle durduğumuz konuların başında gelmektedir. Bu konuda Devletimizin ilgili kurumlarının attıkları adımların yanı sıra, toplumu oluşturan tüm bireylerin ve ilgili sivil toplum örgütlerinin gösterecekleri gayret ve hassasiyetin de büyük önem taşıdığını vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, kadınlara yönelik her türlü ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamaların karşısında olduğumuzu bir kez daha güçlü bir şeklide ifade ederek, başta şehit anneleri, şehit eşleri ve şehit kızları olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, en içten saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.