Vali Hasan Şıldak, 24 Temmuz “Basın Bayramı” Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj Yayınladı

Vali Hasan Şıldak’ın 24 Temmuz

“Basın Bayramı” Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Güçlü demokrasilerin vazgeçilmez ana unsurlarından, temel taşlarından biri de basındır. Vali Şıldak mesajında, “basın çalışanları; kamuoyuna doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde haber ulaştırılması noktasında önemli ve sorumluluğu olan bir kamu hizmetini yerine getiriyor. Burdur’daki basın mensupları aynı zamanda ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişimine ve kalkınmasına da önemli katkılar sağlıyor” dedi.

İşte Vali Şıldak’ın mesajı!

‘24 Temmuz Basın Bayramı’ vesilesiyle Burdur’daki basın mensuplarının bu özel, anlamlı gününü kutluyorum.

Günlük hayat içerisinde mesai mefhumu gözetmeden 7/24 gecesini gündüzüne katarak çalışan ülkemizdeki basın mensuplarımız için, 24 Temmuz 1908 tarihinde ‘sansürün kaldırılması’, basın tarihimizin en önemli olaylarından, özel günlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Basın çalışanları; kamuoyuna doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde haber ulaştırılması noktasında önemli ve sorumluluğu olan bir kamu hizmetini yerine getiriyor. Basın sayesinde bölgemizde ve ilimizdeki gelişmelerden haberdar olmaktayız.

Burdur’daki basın mensupları aynı zamanda ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişimine ve kalkınmasına da önemli katkılar sağlıyor.

Başta yerel basın olmak üzere ilimizdeki bütün basın çalışanlarının bundan sonra da aynı özveri ve duyarlılıkla hareket edeceklerine olan inancımı yineleyerek, tüm gazetecilerin Basın Bayramını kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir