Vali Hasan Şıldak’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Burdur Valisi Hasan Şıldak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İşte Vali Şıldak’ın mesajı!

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşması açısından önemli bir gündür.

Bir ülkenin huzuru, güçlü bir toplum olmanın ve geleceğe güvenle bakmanın öncelikli şartı, onu oluşturan bütün bireylerin eşit fırsat ve imkânlardan yararlanabilmeleri, birlik içerisinde ortak umut ve hedefleri paylaşarak yaşayabilmeleri ile mümkündür.

Bu bilinçle, engelli vatandaşlarımızın toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olduklarını merkeze alan bir yönetim anlayışla son yıllarda çok önemli düzenlemelere imza atılmıştır. Uygulanan politikalar, mevzuat içerisinde yapılan düzenlemelerle engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin yaşadıkları birçok sorun ortadan kaldırılmıştır.

Amacımız bütün sorunları en aza indirecek çalışmaları yaparak ve her zaman yanlarında olarak Engelli Vatandaşlarımızın gerek sosyal hayat, gerekse günlük yaşam içerisinde daha aktif yer almalarını sağlamaktır.

Bu duygularla “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün” toplumsal bilincin artırılması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesine vesile olmasını diliyor, engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.