Vali Hasan Şıldak’ın, Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Şıldak, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

İşte Vali Şıldak’ın mesajı!

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşarken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Milletimizin her türlü zorluk ve yokluklara rağmen, istiklal ve istikbali uğrunda topyekûn vermiş olduğu mücadelenin ardından ilan edilen Cumhuriyet, bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı yeniden ayağa kalktığımız, Türk Milletinin esir edilemeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha gösterdiğimiz, tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biridir.

Gelecek adına Milletimize yeni umutlar veren, değerler bütünü olan Cumhuriyet, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklıklarımızı ortak zenginlik olarak gören, egemenliğin kayıtsız şartsız millette emanet edildiği yönetim biçimidir.

Bizlere düşen Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemiz ve milletimizin geleceği için bize emanet bırakılan Cumhuriyeti gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ve Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmaktır.

Bir takım dış mihraklar ve onların içimizdeki maşaları, her türlü terör ve yıpratma olmak üzere çeşitli yollarla Ülkemizin önünü kesmeye çalışıp, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın koymuş olduğu Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olan 2023 hedeflerine ulaşmamıza engel olmaya çalışsalar da Milletimiz her zaman olduğu gibi birlik beraberlik içerisinde ileriye dönük hedeflerinden asla vazgeçmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Burdurlu hemşerilerim olmak üzere milletimizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir