Vali Şıldak’ın 10 Kasım mesajı

Vali Hasan Şıldak’ın Atatürk’ün Vefatının 80. Yıl Dönümü Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Şıldak’ın 10 Kasım mesajı şöyle:

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.

Kısa yaşamına sığdırdığı başarılarla Türk ve Dünya tarihine damga vuran Büyük Önder Atatürk, İstiklal mücadelemizin başkomutanı olarak milletimizle birlikte elde ettiği zaferler ve kurduğu Cumhuriyetimizle birlikte saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır.

O’nun Anadolu topraklarının ebediyen vatanımız olarak kalması için yokluklar içerisinde verdiği mücadele ve Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için koyduğu hedefler bugünlere gelişimiz ve yarınlarımızın en büyük güvencesi olmuştur.

Bugün bizlere düşen tarihimizden aldığımız güçle birlikte, birlik beraberliğimizi daha da pekiştirerek, Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda büyük bir inanç ve azimle çalışmak, ülkemizi daha da ileriye taşımak adına güçlü bir şekilde irademizi ortaya koymaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bugün O’nun gösterdiği hedeflere her zamankinden daha yakın olduğumuzu ifade ederek, milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve şükranla yâd ediyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir