Vatan Partisi’nden (gümbür gümbür) Bursa’da büyük atılım

Vatan Partisi’nden Bursa’da atılım: İş insanı Emin Adanur ve yüzlerce vatandaş Vatan Partisi’ne katıldı

Bursaspor Eski Başkanı, İş insanı Emin Adanur ve yüzlerce vatandaş 5 Şubat’ta yapılan törenle Vatan Partisi’ne katıldı.

Bursa Ramada by Wyndham Otel’de düzenlenen üye katılım törenine Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak ve MYK üyesi Şule Perinçek katıldı.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, Perinçek, Gemlik gişelerinde kendisini karşılayan yüzlerce araçlık konvoyla Bursa’ya geldi. Salona girişinde ise Mehter takımı eşliğinde vatandaşlar karşıladı.  İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende Mabel Sahne Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. Törende Bursaspor taraftarları Doğu Perinçek’e yakınlarının atkısını hediye etti.

İl Başkanı Dilek Çınar’ın açılışı yapmasının ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve İş İnsanı Emin Adanur konuşma yaptı. Konuşmaların ardından yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

Törende üye olanlara rozetlerini; Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak ve MYK Üyesi Şule Perinçek taktı.

Vatan Partisi yöneticilerini Bursa’da vatandaşlar yolda karşıladı. Oluşturulan uzun araç konvoyuyla üye katılım törenine gidildi.

Üye katılım töreninin düzenlendiği otelin önünde Mehter Takımı gösteri sundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Bursa Üye Katılım Töreni’nin düzenlendiği salona geldi. 

Vatan Partisi Bursa Üye Katılım Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Üye katılım töreninde açılış konuşmasını Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Dilek Çınar yaptı.

‘YETKİYİ VERİN, BURSA’YI TEKSTİLİN BAŞKENTİ YAPALIM’

Vatan Partisi’nin fedaileri, kıymetli misafirlerimiz, hemşerilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bereketli topraklardayız, Bursa Ovası’ndayız. Bursa ovasının bereketi işte bu salonun coşkusundan, doluluğundan hatta gelirken yoldaki konvoyun heyecanından da anlaşılıyor. Bursa Ovası bereketli bir ova. İpekyolu’nun Asya’daki son durağı, Bursa. Burası ipeğin ve çeliğin başkenti. Her konuşmamızda böyle söylüyoruz. İpeğin ve çeliğin başkenti burası. Burası ipek gönüllü ama çelik gibi disiplin insanların diyarı. Kaplıcalarıyla, çınarlarıyla, türbeleriyle, camileriyle, surlarıyla, zeytiniyle, kestanesiyle, şeftalisiyle Uludağ’la, takımıyla, taraftarıyla. Nazım’a mahpus, Orhan’a mahsus olmuş bir kentimiz, Bursa Kalesi burası. Burası kadim topraklar. Kadim toprakların üzerindeyiz. 1920 yılında Bursa işgal edil. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kürsüsüne bir siyah örtü serdiriyor Mustafa Kemal Atatürk. Ta ki 1922’de Bursa’nın işgali sona erene kadar o meclis kürsüsünde bu örtü o. Örtü kalıyor. Bu örtünün sevilmesi boşuna değil. İstiklâl şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da “benim hakkım sus ey Bülbül, senin hakkın değil matem” diyor Bursa’nın işgaline karşı. Bursa Türkiye’nin kalp yağı. Biz öyle adlandırıyoruz.Artık bu kadim topraklar hakkıyla yönetilecek. Çünkü Vatan Partisi’nin iktidarı geliyor. Yeşille beyazın birbirine en çok yakıştığı yerdir Bursa. Ama bizim yeşilimizi elimizden almak isteyenler var. Bizim tarımımıza ket vurmak, çiftçimizi borçlandırmak

isteyenler var ve borçlandıran. Var. Kestanemizi, şeftalimizi ve zeytinimizi ürettirmek istemeyenler var. Çiftçimizin elindeki tarlalara kadar almak isteyenler var. Müjdeyi. Geliyoruz onların devri bitti. Onların sonu göründü. Bursa Türkiye’nin en verimli tarım ovalarına sahip. Bursa Ovası’nda ekeceğiz. Bursa ovasında biteceğiz. Bursa ovasında üreteceğiz. Bursa Türkiye’nin üretim üssü. İşçimize, sanayicimize, esnafımıza, üreticimize söz veriyoruz. Ekmek teknelerimizi kapattırmayacağız. Tek tek kepenk kapatan esnafımıza sesleniyoruz: Vatan Partisi’ne yetkiyi verin. Bursa yeniden tekstilin başkenti yapalım.

Fedakâr gençliği. Bir gençlik düşünün ki şehrinin uğrunda tüm engelleri yıkmaya hazır. Ama o gençliğin şimdi işi yok. Çünkü torpil düzeni. Birileri cebini dolduruyor. Rüşvet düzeni sarmış etrafı. Ankara’da sırtını, dayısına yaslayan tezgahını kuruyor. O tezgâhları dağıtacağız. Namussuzun namusluyu, ahlaksızın ahlaklıyı ezdiği düzene son vereceğiz. Bugün bu salonun yalnızca Bursa’ya değil Türkiye’ye vereceği mesajlar var. O mesajlardan en önemlisi Vatan Partisi’nin günlerinin geldiğidir. Tarih bizi göreve çağırıyor. Doğal gazı bile döşenmeyen evlerden, garaj altından, Yavuz Selim’den, köylerden, dağ ilçelerinden çıktık, geldik. Evet, Nilüfer’in ışıklı yollarından geçtik. Ama işsiz bir genç kalmasın diye adam kayırma, köşe dönmecilik son bulsun diye.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek törende bir konuşma yaptı. Perinçek’in konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Doğu Perinçek’ten Fatih Sultan Mehmet benzetmesi:
“YA BİZ ATLANTİK SİSTEMİNİ YIKARIZ YA DA ONLAR BİZİ YIKAMAZ”
Perinçek konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Bursa kurucu kurucu başkent. Ve ipeğin, çeliğin kenti. İnsanlığa karşı ipiz. Mazlumlara karşı, Asyalılara, Afrikalılara Güney Amerikalılara karşı ipeğiz. Ama yurdumuza göz dikenlere, ekmeğimize, aşımıza, üretimimize göz dikenlere karşı da çeliğiz.
“Türkiye yine yeniden kurucu görevlerin eşiğindedir. Önümüzde kurucu görevler var. Mevcut sistem bitti. 1980’lerde kurulmaya başlanan borç batağına Türkiye’yi sürükleyen, üreticiyi kambur ilan eden üreticiyi kambur ilan eden bize batıdan dayatılan, Amerika’dan, Atlantik’in ötesinden
dayatılan sistemin sonuna geldik. Önümüzde güçlü devlet, üreten millet var.
“Hem ekonomide hem güvenlikte bağımsız, başı dik Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve o güçlü devletle kuracağımız üretenlerin ekonomisi var, üreticilerin ekonomisi var. Türkiye öyle bir dönüm noktasına geldi. O bakımdan bugün Bursa’da toplanmamız, kurucu bir iradeyle, kararıyla
güçlü devletin, üreten milletin kurucuları olmamız bakımından anlamlıdır.
“Bizans çöken bir sistemdi. Bizans’ın duvarları yıkılıyordu. İnsanlara ekmek veremiyordu. Haydutluk Anadolu’yu kaplamış. Bursa’dan çıkan karar ve irade kapısına dayandığı zaman, Fatih Sultan Mehmet diyor ki ‘Ya ben Konstantiniye’yi alırım ya Konstantiniyye beni alır.’ Şimdi o kurucu irade, Bursa’nın gürlemesiyle, İstanbul’un kapısına dayanan Bursalılar, Söğütlüler Selçuklularla oluşan
kurucu iradeyle Anadolu’ya gelen güvenliktir, emniyettir, yeniliktir. Üretimden yana olan Selçukluydu, Osmanlıydı. Şimdi bugün de Konstantiniyye ile çöken Bizans gibi biz de Atlantik sistemiyle öyle bir cebelleşme, cepheleşme içindeyiz. Ya biz Atlantik Sistemi’ni yıkarız ya Atlantik sistemi bizi yıkamaz.
 “ABD’de Türkiye için kanlı senaryolar üretiliyor. Foreign Policy ocak sayısında Türkiye’de bu seçimlerde kan banyosu olacağını ifade ediyor. Yine Avrupa dergilerinde Türkiye’de yangınlardan kışkırtmalardan, kargaşalıklardan söz ediliyor. Yani Batı sistemi kaybettiğini anladı. Kaybettiği için Türkiye’de maraza, kargaşalıklar çıkartmak, komplolar üretmek peşinde.
“Tarihin sahnesine çıkıyoruz. Bursa’da bu çeliğin ve ekmeğin kentinde üreticiler kentinde tarihin sahnesine çıkıyoruz. Kurucu amaçlarla değerli arkadaşlar 117 Üretim Devrimi Kurultayı yaptık. Bu 117 kurultayda çiftçilerimizle, işçilerimizle, sanayicilerimizle, tüccarlarımızla yani çalışan emekçilerimizden, büyük sermaye sahiplerimize kadar üretimin şu veya bu konumunda görev yapan, emek veren insanlarla yüz on yedi üretim devrimi kurultayı yaptık.
“Üreticilerden yükselen ses: Bu sistem bitmiştir. Böyle gitmez. Bu sistem hangi sloganlarla kuruldu? Üretici kambur dediler üretenleri kambur ilan ettiler, çiftçiyi, işçiyi, kamu iktisadi teşekküllerini, çarşılarımızı, tüccarlarımızı, sanayicilerimizi kambur ilan ettiler. Biz şimdi diyoruz ki Türkiye’nin önündeki büyük çıkışın temel sloganını Bursa’dan bir kez daha haykırıyoruz. Üretici kambur değil. Üretici baş tacı Türkiye burada. Üretici baş tacı sloganıyla çıkacak. Ekonomi programımızın özü bu: ‘Üretime hizmet eden her şey yerindedir, doğrudur. Üretimi baltalayan, her şeyde yanlıştır.’
“Şimdi değerli arkadaşlar, önümüzde ciddi tehditler var. Görüyorsunuz Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’nin kıyılarının karşısına, Yunanistan kıyılarına, Dedeağaç’tan başlıyor, Edirne’den
elinizi uzatsanız değebilirsiniz. Dedeağaç Kavala, Selanik, Danissa, Stephanovic, Platin kuzeyi, Kıbrıs’ın güneyi, Suriye’nin kuzeyi, Irak’ın kuzeyi hatta Karadenizli de alırsanız işte Gürcistan’ı, Karadeniz’deki Amerika’ya hukuklu olan, Ukrayna gibi ülkeler vesaire Türkiye’yi kuşatmış. Bu kuşatmanın amacını biliyoruz.
“Altılı Masa’ymış, Atlantikçi diğer partilermiş, komplolar, Türkiye’nin karışıklıklara sürüklemesi, bunların karşısında Türk milleti var. Türk milletinin başında da doğru programıyla, kararlılığıyla, fedailiğiyle, yedi ateşten geçmiş ve yetmiş yedi ateşten de geçmeye hazır kadrolarıyla Vatan Partisi var.
“Kahramanların partisi Vatan Partisi. Çünkü kahramanların artık önümüzdeki süreçte tarih yazacağı ve Türkiye’nin ufkunu açacağı bir döneme giriyoruz. Başta Emin Ada Nur olmak üzere partimize bugün katılan bütün kahramanlarımızı yürekten selamlıyoruz. Onların katılmasıyla şimdi yedi yüz yetmiş yedi ateşlerden geçmeye hazırız.
“Bu sistem bitti. Bu sistem bütün partileriyle bitti. Yani iktidardaki seçeneğiyle ve muhalefet adına muhalefet değil de sistemin, Atlantik Sistemi’nin vurucu güçlüğüne soyunan, tezgahını çalıştıran o Cumhuriyet Halk Partisi, Meral Akşener’in partisi, diğerleriyle birlikte bu sistemin bittiği yerdeyiz.
“Evet bu sistemin içinde milletin, vatanın, bayrağın, Cumhuriyet’in cephesinde bulunmaya çalışan başta AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak bazı partiler var. Fakat onlar da Türkiye’nin bu önündeki büyük çözümü, güçlü devlet, üreten millet çözümünü yani cumhuriyetçi, milliyetçi, halkçı, devletçi, laik, devrimci bir Türkiye kurma, Atatürk devrimini tamamlama çözümünü programlarıyla, siyasetleriyle yürütecek bir konumda ve çizgide gözükmüyorlar. Onun için Vatan Partisi’nin bugün Türkiye’de sorumluluk üstlenmesi zamanıdır.
“Aziz kardeşlerim yeni bir dünya kuruluyor. Asya’dan yeni bir uygarlık yükseliyor. Asya’da, Çin’di, Hindistan’dır, Vietnam’dı, Türk Cumhuriyetleriydi… Bütün bu ülkelerin ekonomide büyük ataklar yaptığını görüyoruz. Dünya dengeleri değişti. Dünyada üretimin, ekonominin, icatların, patentlerin merkezi artık Asya’dadır. Bu nedenle yeni bir uygarlığa girmektedir insanlık. Atlantik uygarlığının sonu gelmiştir. İşte görüyoruz. Dolar artık dünyada sultan değil. Doların saltanatı bitti. Doların hacmi dünyadaki dolar hacminin daraldığını artık Amerikalılar itiraf etmektedir. Dolayısıyla Atlantik Sistemi’nin sonu gelmiştir. Askeri bakımdan da sonu gelmiştir. Efendim ne kadar namluları falan filan varsa da silahları, denizaltıları, nükleer silahları onları dengeleyen onlara karşı insanlık savunabilecek ağırlıkta güçler oluşmuştur. Rusya’sıyla, Çin’iyle, Pakistan’ıyla, Hindistan’ıyla, Türkiye’siyle, Türk cumhuriyetleriyle. Onun için Türkiye’nin dış politikasının da bu yükselen Asya çağının gereklerine uygun. Çünkü bizim üreteceğimiz iklim Asya’da güvenliğimiz Asya’da tehditlere karşı koyma olanaklarımız komşularımızda ve Asya’da en önemlisi enerji kaynaklarımız komşularımız da Asya’da. NATO’nun mazotu var mı? NATO’nun mazotu yok. NATO’nun doğal gazı var mı? O da yok. Nerede enerji? Rusya’da, İran’da, Suriye’de, Irak’ta, Cezayir’de, Asya ülkelerinde… Türkiye şanslı bir ülke, enerji üreten komşuları var. Onun için bizim en temel meselemiz, enerji sorununuzu çözmemizde, komşularımızla iş birliğinde. Asya ülkeleriyle beraberlikte Vatan Partisi 60 yıldır bunun mücadelesini veriyor.
“Yabancı ülke büyükelçilikleri, başkonsoloslukları hepsi kapılarını kapatıyorlar. Türkiye’de terör olacağı komplolarını yaymaya çalışıyorlar. Bu bir niyet. Ne yapmak istediklerini ilan ediyorlar. Onun için bu seçim süreci Türkiye’de aynı zamanda bir güvenlik süreci. Seçim sürecinde Türkiye’nin güvenliğini sağlamak pratikten gelen bütün bu komplolara karşı Türkiye’nin bütün milli güçlerini, yerli güçlerini vatansever güçlerini birleştirmek, aynı cephede toplamak Amerika merkezli, İsrail merkezli bu meydan okumalara Türkiye’nin tarihten gelen ve üreticilere dayanan, halkına, milletine dayanan büyük gücüyle bir meydan okumaya da cevap vermek. Bu seçim süreci bu meydan okuma sürecidir.
“Sayın Emir Ada Nur ve arkadaşları, Vatan Partisi’ne hükümet görevleri almak, üreten Türkiye’yi yaratma sorumluluğunu üstlenmek için gelmektedirler. Onlara başarılar diliyorum. Hep beraber başaracağız. Şimdi Emir Adanur’ın katılımıyla Vatan Partisi daha fazla Vatan Partisi olmuştur. Daha fazla öncü parti karakterini kazanmıştır. Onların dinamizmi, vatanseverliği, üretme aşkları Vatan Partisi’ne de dinamizm ve aşk getirmektedir. Bu nedenle bu mutlu günde buluşmuş bulunuyoruz. Sayın Emir Adanur’un rozetini takma şerefi de bana ait oluyor.
“Vatan Partisi tarihin görev vaat ettiği, görev verdiği parti olarak o görev günlerinin geldiği bugün hızla güçleniyor, büyüyor ve göreceksiniz yüzde yedi barajını hep birlikte aşacağız.
“Mecliste yerimizi alacağız önümüzde kuruldu kurulacak üreticilerin milli hükümetinde Emin Adanur’lar hepsi Vatan Partisi’nin aslanları, görevleri, yerlerini alacaklar. Bursaspor’u da gelecek sene
1. Lige çıkaracağız.”

İş insanı ve Bursa Spor eski başkanı Emin Adanur Vatan Partisine katıldı. Rozetini Perinçek taktı.

İş insanı ve Bursaspor Kulübü’nün eski başkanı Emin Adanur, 10 Temmuz 1990 tarihinde Bursa’da doğmuştur. inşaat sektöründeki hızlı yükselişiyle birlikte iş dünyasında en çok merak edilen isimler arasında yer alan Emin Adanur’un baba tarafından aslen Muşlu olduğu bilinmektedir. Emin Adanur, Nuri Erbak Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

Vatan Partisi‘ne katılan İş İnsanı Emin Adanur yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Barajı aşacak, Meclise gireceğiz!”

Hayatta her şey bir fikirle başlar. Bir fikirle devletler kurulur, bir fikirle devrimler yapılır, bir fikirle dağlar delinir, velhasıl bir fikirle yaşar insanlar. Hayatım boyunca hep fikir sahibi bir insan oldum. Fikirlerimi hayata geçirebileceğim alanlar yaratmaya çalıştım. Başarısızlıkları da başarıyı da tattım. Kimi zaman battık kimi zaman çıktık. Fikir üretmekten, hayal kurmaktan hiç vazgeçmedik. Kendi namımıza değil, ülkemize değer katmaya çalıştık. Bana neden Vatan Partisi diye soracak olurlarsa işte bu yüzden derim. Vatan Partisi’nin kapısının eşiğinden adım attığımda kendimi, fikirlerimi ve hayallerimi özgürce gerçekleştireceğim yerde hissettim. Bizim fikrimiz de hayalimiz de milletimizin refahı ve vatanımızın bağımsızlığı için. Bugün vatanseverlerin, öncülerin arasına katılma şerefine nail olduk. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek gibi bir devlet adamının önderliğinde hakikate sadakatle, bilimi rehber ederek yürümek benim için şeref madalyasıdır. Genel Başkanımızın yakamıza taktığı rozet, göğsümüze bir nakış gibi işlenmiştir.

İşsizlerimize, kenara itilmiş yoksul halkımıza, Uludağ’ın eteklerinde kestane üreten köylümüze, Gemlik’in zeytincisine, Mudanya’nın balıkçısına, Türkiye üretsin diye gecesini gündüzüne katan sanayicimize, işçimize, çarşılarımıza, esnafımıza, pazarcımıza, sıcacık yuvalarımızı inşa eden inşaat işçilerine, mühendislerimize, yeşille beyaza tutkun Bursaspor taraftarına, Bursa ovasının tertemiz yürekli gençlerine söz veriyoruz! Türkiye’ye değer katmak için çok çalışacağız. Gelin, beraber ülkemiz için çalışalım. Bugüne kadar neyi başardıysam çok çalışarak başardım. Şimdi Vatan Partisi’nde çalışmaktan büyük onur duyuyorum. Genel Başkanımızın arkadaşlık üzerine bir yazısında okuduğum şu ifadeler beni çok etkilemişti: ‘Arkadaşlık, insanlığın en derin kavramı. Arkadaşlık, başı sonu olmayan bir duygu. Arkadaş, en büyük mutluluk kaynağımız.’ Benim de bugüne kadar biriktirdiğim en büyük servetim arkadaşlarımdır. Ne mutlu ki bana bu çatı altında arkadaşlarımla beraber arkadaşlığın dünyasını kurmak için çalışacağım.

DAHA SONRA DOĞU PERİNÇEK, BURSALI STK TEMSİLCİLERİ VE İŞ İNSANLARI İLE BULUŞTU

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak ve MYK Üyesi Şule Perinçek’in katılımıyla gerçekleşen üye katılım töreninin ardından Bursa’da faaliyet gösteren STK’lar ve iş insanları ile buluşma gerçekleştirildi.

En Bursa’da yer alan habere göre,  düzenlenen buluşmada son zamanlarda mağduriyetlerini her platformda dile getirmeye çalışan Hürriyet Köylüleri Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği ve Çataltepe Mağdurları Derneği başkanlarının katılması dikkat çekti. Buluşmaya Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yanı sıra Bursa İl Başkanı Dilek Çınar ve Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.