Vatan Partisi’nden MIR sisteminden çekilme kararına tepki

“MIR Kart Serbest Kalsın, Rusya’yla Ticaretin Önü Açılsın!”

Serdar Üsküplü: “ABD yaptırımlarına izin vermeyeceğiz”

Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığı, ABD’nin yaptırım baskısıyla MİR sisteminden çekilme kararına tepki gösterdi. ABD’ye verilen her tavizin Türkiye’ye misliyle zarar vereceğini belirten Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, ABD tehdidine boyun eğilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Açıklamaya vatandaşın ve esnafın desteği ve ilgisi yoğun oldu.

ABD iş dünyasına mektup gönderdi.

Rusya’ya yaptırımlara uyulmazsa yaptırıma konu olacakları konusunda tehdit etti.

Bunun üzerine kamu bankaları Rus ödeme kartı MIR sisteminden çıkma kararı aldı. Bu gelişme üreticiyi, turizmciyi arkadan hançerleme anlamına gelmektedir.

MIR’dan çekilme kararına Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığı’ndan tepki geldi.

Dün Kemer esnafını ziyaret ederek MIR’dan çıkışın üreticiye, esnafa ve turizmciye darbe olduğunu anlatan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, bu gün de Antalya Kapalı Yol girişinde bir basın açıklaması yaparak sert tepki gösterdi.

Başkan Üsküplü, açıklamasında hükümeti uyardı.

Başkan Üsküplü, “Türk-Rus dostluğundan rahatsızlık duyanların; esnafımızın, turizmcimizin ekmeğine göz dikmesine izin vermeyeceğiz. MIR ödeme sistemine derhal geri dönülmeli, bütün bankalar tarafından kullanılması teşvik edilmelidir.” dedi.

Açıklamasının devamında Başkan Üsküplü, “ABD’ye verilen her taviz Türkiye’ye misliyle zarar verecektir. Hükümet, bu tehditlere en yüksek perdeden cevap vermelidir.” diye konuştu.

Vatan Partisi’nin açıklamasına çok sayıda vatandaş ve esnaf destek verdi. 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Zeki Kılınç, katılımcılar arasında yer aldı. Eylemin sonunda vatandaşlardan Vatan Partisi’ne üye olanlar oldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.