Tüm dünyada, ülke genelinde ve ilimizde henüz kış bastırmadan iyice şirneyen yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgını, ilçelerde oğul çıkarıyor. Tefenni’de günlük Kovbid19 vakası 20’ye yükseldi.

Tüm dünyada toplam vaka sayısı 48 milyonu aştı.

Toplam ölüm sayısı ise 1 milyon 240 bin civarında…

Ülkede bugün 145 bin 241 teste karşılık hasta sayısı 2 bin 436 oldu.

83 vatandaş Kovid19’dan hayatını kaybetti.

Toplam test sayısı14 milyon 846 bin 192’ye yükselirken hasta sayısı 389 bin 256’ya tırmandı.

Toplam ölüm 10 bin 722’ye ulaştı.

Bu kapsamda önceki gün bir günde 180 vakanın cereyan ettiği ilimizin bir ilçesinde (Tefenni’de) bugün 20 vatandaşın testi pozitif çıktı.

SALGININ ARTMASI, TEMASLILARIN GİZLENMESİ

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sosyal medya hesabından yaptığı kamuoyu duyurusunda ilçede salgının hızla arttığını, vaka artışındaki temel etkenin hastalığa yakalan vatandaşların temaslılarını gizlemelerinden kaynaklandığını belirtti.

TEMASLININ GİZLENMESİ, KATİL MÜTEAHHİTİN ÇÜRÜK BİNA İNŞA ETMESİYLE AYNIDIR

Başkan Alagöz, temaslıların gizlenmesinin, “depreme dayanıksız bina inşa ederek çocuk genç ihtiyar ölümlerine sebebiyet veren katil müteahhitle aynı kefeye girdiği” anlamına geldiğini ifade ederek, “bizler sadece kendi sağlığımızdan değil etrafımızdaki tüm sevdiklerimizin canından ve sağlığından sorumluyuz” dedi.

TEMASLILARIN GİZLENMESİNE CEZA

Temaslılarını gizleyenleri de açık ve net olarak uyaran Başkan Alagöz, “bugünden itibaren temaslı listesini gizleyenler hakkında kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek, hem parasal hem de adli mercilere sevk edilecektir. Ayrıca akşam ev ziyaretleri, bayanların gün toplantıları gençlerimizin salonlarda kafelerde yakın mesafede oturmaları bu kritik günlerde en çok dikkat etmemiz gereken ve kesinlikle yapmamamız gereken sosyal aktivitelerdir” şeklinde değerlendirmede bulundu. Başkan Alagöz, Tefennililere, “siz değerli halkımdan bir müddet daha sabır göstermenizi önemle rica ediyorum. Unutmayın ki temaslı listesini gizlemek cinayete ortak olmaktır” çağrısında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir