Yalan ruhlarına işlemiş

Batıdan fonlanan çeşitli internet haber sitelerinde, “Namaz kılmayanlar öldürülsün” dediği iddia edilen ve Gülşen’in İmam Hatiplilere iftira etmesi olayından beri üzerinde tepinilen ilahiyatçı konuştu: “Bunu diyecek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim”

Çeşitli internet haber sitelerinin “İlahiyatçı Ebubekir Sifil’den şok sözler: Namaz kılmayan öldürülebilir” başlığıyla verdiği haber, yazar tarafından yalanlandı. Sifil, “Bunu diyecek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim” diyerek o sözleri reddetti.

Şarkıcı Gülşen’in imam hatiplilere hakaret etmesinin ardından Batı’dan fonlandıkları ortaya çıkan bazı haber siteleri, Gülşen’i savunmak uğruna toplumun çeşitli kesimleri hakkında yalan kampanyası yürütmeye başladı.

İlahiyatçı Ebubekir Sifil’in birkaç yıl önce bir online ders sırasında başkasından aktararak söylediği sözler, bugün kendisi söylemiş gibi gündeme getirildi.

Sözcü Gazetesi, bugünkü manşetinden olayı “BİRİNİ GÖRÜYOR DİĞERİNİ GÖRMEZDEN GELİYOR: Adaletin iki yüzü Popçu Gülşen: İmam hatipte okumuş daha önce kendisi… Sapıklığı oradan geliyor BU SUÇSA… İlahiyatçı Sifil: Namaz kılmayan çağrılır, tekdir edilir, dövülür, devam ederse öldürülebilir BU DEĞİL Mİ?” başlığıyla verdi. Bu yalana Oda TV, TELE 1, Cumhuriyet gibi yayın organları da katıldı.

“SÖZLER CIMBIZLANDI”

Geçen gün CNN TÜRK canlı yayınına katılan Sifil, bu iddiaları yalanladı. Bahsedilen videonun 4-5 yıl öncesine ait olduğunu söyleyen ilahiyatçı, o sözlerin bir online ders esnasında gelen soru üzerine farklı mezheplerin bu konudaki görüşlerini aktarmak için söylendiğini ifade etti.

Sifil, bu bölümün sanki kendi sözleriymiş gibi cımbızlandığını söyledi. Kendi görüşünün bunun tam tersi olduğunu, bu konuda sayısız yazısı olduğunu belirten Sifil, “Ben namaz kılmayanlar öldürülsün diyecek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim” dedi.

Bu olay bir kez daha bir kısım medyanın toplumun huzuru bakımından ne kadar tehlikeli bir hal aldığının da ortaya çıkmasına sebep oldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.