Yalanda sınır tanımayan kör troller Twitter sildiler

Utanmazlığın arlanmazlığın zirvesi bir gecede çöktü

İstanbulluların karla boğuştuğu, İstanbul’un kara teslim ve felçolduğu saatlerde ünlü bir balıkçı restoranında İngiliz Büyükelçisiyle birlikte olduğuna dair fotoğrafı gündeme oturan, ancak ardından başta CHP’liler olmak üzere sosyal medyada bazı isimler tarafından balıkçıya gitmediği iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şaşkın ve zavallı savunucularını, restoran sahibinin ziyareti doğrulaması özür diletti, tivit sildirdi. Zavallıların başında CHP’nin iri kıyım adamları vardı.

24 Ocak gecesi Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarı üzerine şiddetli bir kar yağışı başladı.

Kuraklığın inim inim inlettiği Anadolu’da bereket olarak algılanan kar yağışı, ne yazık ki İstanbullular için bütün uyarılara rağmen tedbir almayan, koordinasyon sağlayamayan ve kısa sürede çöken İBB yönetiminde beyaz terör haline dönüştü.

İstanbul kara teslim olmuştu.

Vatandaşların çaresizce kenarlarda ve yollarda bıraktığı araçları yüzünden ana arterler tıkanmıştı.

Ne tuzlama vardı, ne de kar kürüme..

Kar kürümeye çalışan beceriksiz sürücülerin bazıları kazalara neden olmuştu.

Bu sıralarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ise aracının önüne düşürdüğü kar kürüme aracının açtığı yoldan ilerleyerek gittiği bir balıkçı lokantasında İngiliz Büyükelçisiyle balık yediği fotoğraf sosyal medyaya düştü ve gündeme oturdu.

İmamoğlu, bundan büyük bir vurgun yedi.

Sosyal medya yıkılıyordu.

Hemen devreye başkalarını susturmak için “trollük”le suçlayan anacak hakikate değil de yalana dolana sarılarak harekete geçen gerçek troller sahneye fırladı. İçlerinde öyleleri vardı ki, kamuoyunun severek güvenerek hiyerarşinin en tepelerine çıkardığı iri kıyım kanaat önderleri, milletvekilleri, profesörler vardı.

İmamoğlu da sosyal medya yıkılırken birkaç saat sonra hemen sahneye çıktı.

Görevinin başındaymış gibi propagandaya başladı.

Yemek yemek de mi suçtu sanki?!

İmamoğlu’nun közü kara, cahil cesareti içindeki savunucuları malum lokantanın kapalı olduğunu ileri sürdüler. Lokanta meselesini gündeme taşıyanları trollükle suçladılar.

Ancak hakikat sevdalısı olanlar da vardı.

Lokantacıyla temas kurdular.

Lokantacı açık olduğunu beyan etti.

İmamoğlu’nun da İngiliz Büyükelçisiyle lokantasında 3-3,5 saat geçirdiği belirtti.

Ardından da İmamoğlu, lokantada yemek yediği Twitter’dan açıklayıverdi.

Ne yani yeme de mi yemeyecekti?

İmamoğlu’nun kör savunucuları ters köşe oldu; gerçek trollükleri ortaya çıktı.

Küçük çaplılar suspus oldu.

Büyük çaplılar tivitlerini kös kös silmek zorunda kaldı.

Bu kapsamda CHP PM Üyesi, Genel Başkan Baş Danışmanı Deniz Demir tivitini sildi.

Demir şunları yazmıştı: “Kar-kış-fırtına ama, restorandaki kişi kısa kollu (hadi üşümüyor diyelim) dışardaki ağaçlara da hiç kar yağmamış ne hikmetse! Başka bir fotoğraf bulsaydınız bari :)”

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem de tivit silenler arasındaydı. Erdem şunları yazmıştı: “Dün akşam, İBB ekipleri canla başla mücadele verirken, restaurant kapalı olduğu halde ‘ESKİ BİR GÖRSEL’ paylaşıp, ‘İmamoğlu balıkçıda” paylaşımı yaparak gündem yaratmaya çalışan trolleri asla unutmayın… Neler yapabileceklerini zaten biliyorduk teyid etmiş olduk!”

CHP Milletvekili Gürsel Tekin de tivitini silenlerden. Tekin şöyle yazmıştı: “Bakın dün gece saat 21.34. Ekrem İmamoğlu Twitter’da canlı yayında. 500 bin kişi izliyor. Saat 22.58, yine canlı yayında. Yine 500 bin kişi izliyor. Gece 00.13, yine canlı yayın. Hala “balıkçı” diye haber yapıyorlar. Yalanın merkezi yandaş medya ve AKP sözcüleri.”

Eski CHP Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş da tivitini sildi. Yarkadaş “Restoran sahibi ‘Kar var diye erken kapattık’ diyor yine de yalana devam ediyorlar. İşimiz gerçekten zor…” yazdı. Yarkadaş ardından özür paylaşımı yaptı.

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da önce İmamoğlu’nu savundu. Gerçek ortaya çıkınca tiviti silerek, özür diledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.