Yeni devlet kurulduğu iddiasına AK Parti’den açıklama geldi

AK Parti’ye Karşı İrtica Üzerinden

İnsanlar Korkutularak Operasyon yapıldığı İddia Edildi

Eski AK Parti MKYK üyelerinden Ayhan Oğan’ın kamuoyuna bomba gibi düşen ve yoğun tartışmalara sebep olan, bir televizyon programında yeni bir devletin kurulduğunu, bu kuruluşa da Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik ettiğini ileri sürmesine karşı Ak Parti’den açıklama geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Ayhan Oğan üzerinden partisi hakkında bir kampanya başlatıldığını belirtti. Ünal,  “hala irtica kampanyaları üzerinden insanların korkutulmaya çalışılması, beyhude bir çabadır. Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı gayet açıktır” dedi.

Toplumda toparlamaya çalışsalar da artık dikiş tutmuyor. Geçmişte yaptıkları uygulamalar bir bir patlak mısır gibi ortaya çıkıyor; bumerang gibi kendilerini vuruyor. Bir bakıyorsunuz Güneydoğu’da bir meczup Peygamber’le konuştuğunu, onun tebliğini yerine getirdiğini iddia ettiği Atatürk heykeline saldırıyor. Şimdi de önceki gün bir bir televizyon programında konuşan eski AK Parti MKYK üyelerinden Ayhan Oğan bir televizyon programında yeni bir devletin kurulduğunu, bu kuruluşa da Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik ettiğini ileri sürdü. Açıklama kamuoyuna bomba gibi düştü ve yoğun tartışmalara sebep oldu. Bunun üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Ayhan Oğan üzerinden partisi hakkında yeni bir kampanya başlatıldığını belirtti. Ünal, “Son günlerde medyada, MKYK üyemiz olduğu iddia edilen, esasen geçmişte bir dönem MKYK üyeliğimizi yapmış olan Ayhan Oğan isimli kişinin yaptığı açıklamalar üzerinden, partimiz aleyhine yeni bir kampanya başlatılmıştır. Türkiye’nin son 15 yılında AK Parti’nin gerçekleştirdiği reformlar ortadayken, hala irtica kampanyaları üzerinden insanların korkutulmaya çalışılması, beyhude bir çabadır. Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı gayet açıktır” dedi.

Yazılı açıklamasında, “son günlerde toplumda Cumhuriyetimizin değerleri ve kazanımlarına ilişkin kaygılar oluşturmayı amaçlayan bazı provokasyonlar yaşanmıştır. Bu olayların tamamında, faillerle ilgili işlemler titizlikle yapılmıştır” diyen Ünal, “AK Parti, 15 yıldır her kesimden insanımızın yaşam tarzının güvencesi olmuştur. Halkımızın inancına, kıyafetine, meşrebine müdahale eden anlayışlarla mücadele ederek iktidara gelmiş bir siyasi hareket olduğumuzun en yakın şahidi, bizatihi milletimizdir. AK Parti, kurulduğu günden beri ayrımcılığa ve ötekileştirmeye asla müsaade etmemiştir, bundan sonra da etmeyecektir” şeklinde ifade de bulundu.

Yazılı açıklama metninin tamamı şu şekildedir:

“Son günlerde medyada, MKYK üyemiz olduğu iddia edilen, esasen geçmişte bir dönem MKYK üyeliğimizi yapmış olan Ayhan Oğan isimli kişinin yaptığı açıklamalar üzerinden, partimiz aleyhine yeni bir kampanya başlatılmıştır. Türkiye’nin son 15 yılında AK Parti’nin gerçekleştirdiği reformlar ortadayken, hala irtica kampanyaları üzerinden insanların korkutulmaya çalışılması, beyhude bir çabadır. Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı gayet açıktır. Partimizin bu konudaki görüşlerini, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, daha önce çeşitli defalar, bizzat veya sözcüleri aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmıştır. Bu vesileyle bir kez daha ifade etmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu lideri, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızın kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

“Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması için, AK Parti olarak, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gece gündüz çalışıyor, mücadele ediyoruz. Bugün Türkiye, bir asır önce maruz kaldığı kuşatmanın bir benzeri saldırılarla karşı karşıyadır. Çanakkale Zaferinden ve Kurtuluş Savaşından aldığımız ilhamla, tarihi bir istiklal ve istikbal mücadelesi yürütüyoruz. Demokrasimizi ve ekonomimizi, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için yaptığımız hizmetleri, 2023 hedeflerimizle taçlandırmak için cansiperane bir şekilde çalışıyoruz. Böylece, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini de yerine getirmiş olacağımıza inanıyoruz. Devletimizin ve partimizin temel umdeleri olarak ifade ettiğimiz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkelerimiz ışığında yolumuza devam edeceğiz. AK Parti’yi değerlendirmek isteyenler, provokatif söylem ve eylemlere değil, sadece ve sadece 15 yıllık icraatımıza bakmalıdırlar.”

Oğan’ın açıklaması hakkında Özkök’ün yazısı için tıklayınız

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir