“Yılın Enleri” Ödülleri sahiplerini buldu

Burdur İlkadım Gazetesi internet gazetesinin “Yılın Enleri” Ödül Töreni, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Konferans Salonunda yapıldı.

Burdur İlkadım Gazetesinin düzenlediği “Yılın Enleri” Ödül Törenine, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Belediye Başkan Vekili Atam Gülcü, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Dr. Mehmet Göker, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, İlçe Belediye Başkanları ve ödül alanlar, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, İlk Adım Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Arslan’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Deneyimli Gazeteci, eski DHA Burdur Muhabiri, İlkadım İnternet Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Arslan konuşmasına, “çağdaş toplumlarda gazetecilik mesleği, ilkeleri ve kuralları olan, her duyduğunu ve gördüğünü haber yapan bir meslek insanı değildir” diyerek başladı.  

Birçok meslektaşlarının görevlerini yaparken şehit olduklarını ifade eden Arslan, “Osmanlı döneminde basın sektörünün görevi başında iken ilk şehidi Hasan Fehmi Bey 6 Nisan 1909 yılında İstanbul da şehit edilmiştir. Vatan savunmasında İzmir’i işgal etmek üzere ülkemize gelen Yunan birliklerinin karaya çıkmasına engel olmak için ilk kurşunu düşmana atarak vatanı uğruna direniş gösteren “Hasan Tahsin” mahlası kullanan “Osman Nevres) Beydir. Burdur da ise ilk görev şehidimiz “Gülçin İlci Bozkurt oldu. Görevi Başında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve hayata veda eden Gazete sahibi ve gazeteci Muharrem Tuncel ve en son hayatını kaybeden Fethi Şimşek olmuştur” ifadelerini kullandı.  

Ülkede ve ilimizde yazılı basının maliyetler dolayısıyla zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Arslan,

“Basın Kanunu’nda yapılacak bir değişiklikle hem dijital gazeteciliği hem de yazılı basın sektörü aynı anda değişim ve dönüşüm sürecini hayata geçirebilmelidir. Bizim gazete sahipleri ve gazeteciler olarak Meclis’te bulunan basın yasasının bir an önce mesleğin deforme olan onurunu korumak, merdiven altı gazetecilik ile sosyal medya ismi altında bizi zor durumda bırakan hatta mesleğin onuruna, etik kuralların bir kenara atılmasına neden olan sorunların ortadan kaldırılmasına neden olacaktır” diye konuştu.

Mustafa Arslan sözlerine, “ülkemizin zor günlerden geçtiğini herkes gibi bizler de görüyoruz ve gözlemliyoruz buna karşılık üzerimize düşen görevi yapıyoruz, yapacağız. Ülkemizdeki bu sorunların aşılmasının üstesinden gelebilmenin yolu bütün kesimlerin çalışmasıdır. Bizler de ülkenin bütünü olmasa bile kendi yaşadığımız Burdur’umuzun da moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle üzerimize düşeni yapabilmek için, çalışmalarında çaba ve gayretlerini gördüğümüz kesimleri, sizlerin şahitliğinde ödüllendirmek için böyle bir organizasyon düzenledik. Gelecekte de daha önemli organizasyonlara imza atmanın çabası içindeyiz” diyerek son verdi.

Eski DHA Antalya Reklam Müdürü, halen Korkuteli Belediye Başkanlığı Basın emekçisi Hasan Bayır, basın sektör ilişkileri ve basında reklamın işlevi ve gücü üzerine bir konuşma yaptı.

Daha sonra “Yılın 14 Eni”ne ödülleri İlkadım gazetesi sahibi gazeteci Mustafa Arslan tarafından verildi.

1. Burdur Valisi Ali ARSLANTAŞ– (Eko Turizm Çalışmaları)
2. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz -(Ata Tohumu)           
3. Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz -(Yerel Yönetim Yatırım Çalışmaları)
4. Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu -(Doğa ve Yatırım Çalışmaları)
5. Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel -(Yerel Yönetim Yatırım Çalışmaları)            
6. DSYB Genel Başkanı Kamil Özcan -(Sivil Toplum Yöneticiliğinde Başarıları)
7. Genç İş Kadını Ayka Ertuğrul -(Sektöründe Yaptığı Başarılı Çalışmalar)
8. Genç İş Adamı Gökhan Varol -(Kendi Sektöründe Yaptığı Başarılı Çalışmalar)               
9. Fevzi Oktay Hastel Kadayıf –(Gıda Sektöründe İhracatı ve Başarılı Çalışmaları)
10. Âdem Kuzu Yıldız Silah -( Sektör Yatırımları ve İhracat)           
11. Süleyman Duran (Süt Sektöründeki Yatırımları ve İhracat)
12. Kayalar Hayvancılık Mehmet Kaya –(Sektörün Gelişmesi ve Yurt dışı İthalat ve İhracat Çalışmaları) Orallar Gurup 13. Kenevir Tarımı -(Sektördeki Yatırım Çalışmaları)
14. Mehmet Cadıl -(Merhum Gazeteci Muharrem Tuncel Onur Ödülü)

Programın sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.