Yüzyüze eğitim başlıyor

Bakan tivitledi: Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tam Kapanmanın ardından normalleşme sürecinin ilk müjdesini verdi; yüzyüze eğitimin tarihini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tam Kapanmanın ardından normalleşme sürecinin ilk müjdesini verdi;  “Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz” sözleriyle yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu.

Bakan Selçuk haberi Twitter’dan duyurdu:

– Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda yüz yüze eğitime yarından itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacak.

YÜZYÜZE EĞİTİME KATILIM İSTEĞE BAĞLI

Bakan Selçuk yüzyüze eğitime katılımın isteğe bağlı olduğunun da altını çizdi. 2020-2021 eğitim-öğretim yılının da 2 Temmuz’da sona ereceğini duyurdu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir