12 milyonluk devasa kitleye ikramiye müjdesi

12 milyonu aşan devasa bir kitle olan emeklilere bugün Başbakan Binali Yıldırım’dan müthiş bir ikramiye müjdesi geldi.

Yüzde 80’den fazlası açlık sınırının altında sefilleri oynayan ve açlık sınırındaki maaşıyla debelenen milyonlarca emekliye seçim yatırımı da olsa iki dini bayram öncesi biner lira ikramiye müjdesi beyinleri ateşledi. Emeklinin yüzünü güldürdü.

Açıklama yapan ve Cumhurbaşkanı’nın olurunun alındığını ve Meclis’e sunulmak üzere kanun hazırlığına başlandığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “12 milyon emekli (…) vatandaşımıza (…) her yıl Ramazan Bayramı öncesi, Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz. Ramazan Bayramı öncesi bin TL, Kurban Bayramı öncesi bin TL. Sayın Cumhurbaşkanımızın oluru alındı, bugün itibariyle Meclis’e bu kanun tasarısını iletmiş oluyoruz” diye konuştu.

MUHALEFET YAYGARA KOPARACAK!

Yapılan düzenlemelerden sonra muhalefetin, “Gömü mü buldunuz, bu paraları nereden veriyorsunuz” diye “yaygara” yapmaya başlayacağını belirten Başbakan Yıldırım, “AK Parti 15 yılda Türkiye’yi 3,5 kat büyüttüğüne göre, bütçe rakamlarını 120 milyarlardan 750 milyara kadar çıkardığına göre bunların da tabii ki karşılığı olacaktır, vardır. Hamdolsun 2018’in Maliye Bakanlığının koyduğu hedeflerin üzerinde gelirler var. Dolayısıyla kaynakla ilgili bir sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

Emekliye ikramiye sosyal medyayı da salladı.

Üzerine tıklayarak videoyu izleyin!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir