Milletvekili aday adayı olan Ekici evraklarını teslim etti

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için Burdur’dan aday adayı olan eski İl Başkanı İbrahim Ekici, başvuru evraklarını AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’ye teslim etti.

Eski Başkan Ekici’nin milletvekili aday adaylığı başvuru evraklarının teslim sırasında kısa bir konuşma yapan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “eski il başkanlarımızdan ve eski Meclis başkanlarımızdan olan İbrahim Ekici abimizin başvurusunu bugün aldık” diyerek, başvurucu sürecinin tamamlanmasını müteakiben eğilim yoklamasının ve ardından değerlendirmelerin Genel Merkez’de yapılacağını, sonuçların 21 Mayıs’ta ilan edileceğini belirtti.

Mengi konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Ülkemizin önünde iki seçim baskısı vardı, Sayın Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan beyefendi Devlet Bahçeli ile karar vererek bu seçim baskılarını ortadan kaldırmak ve ülke ekonomisini rahatlatmak adına 24 Haziran 2018 tarihinde bir Genel seçim kararı alındı. İnşallah büyük bir zaferle, özellikle Burdur’umuzda Cumhur ittifakıyla beraber 3-0 a daha yakın olduğumuzu daha önce de belirtmiştim. Bunu başarmak için aday adaylarımız içinden iyi adaylarımızla birlikte seçilerek bunu zaferle taçlandırmak istiyoruz” dedi.

Kendilerinin yıllardır AK Parti’de mücadele ettiklerini, 7 yıl İl Başkanlığı, 5 yıl İl Genel Meclisi Başkanlığı yaptığını hatırlatan İbrahim Ekici ise “Her şey nasip. Bizimkisi bir taleptir. Bizler Rabbimizden bir şeyleri talep ederiz, olur veya olmaz ama olsa da olmasa da bizler hep hayır diledik. Biz böyle inandık, böyle yoğrulduk. AK Parti bu ülkenin başında olmalı, Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında olmak zorunda. Kişiler önemli değiliz, birçok arkadaşımız aday adayı olacak bunlardan sadece 3 tanesi sıralamaya girecek diğerleri giremeyecek. Her yarışın birincisi, ikincisi, üçüncüsü olduğu gibi bu yarışında birincisi, ikincisi olacaktır. Ama sıralamalar belli olduktan sonra çıkan arkadaşlar hepimizin adayı olacaktır. Ben olmadım, benim adamım olmadı, o olmadı gibi şeklindeki küskünlük ve yılgınlıklara düşmeden hep birlikte çalışmamız gereken bir seçimdir” ifadelerini kullandı.

Aday Adayı İbrahim Ekici konuşmasının devamında ise “Bu seçim başka seçimlere benzer bir seçim değildir. Dünya ülkelerinin, şer güçlerin ortaklaşa hareket tarzı belirlemeye çalıştığı, sadece hedefin Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu bir seçim dönemi içerisindeyiz. Burada şahıslarla kaybolup o, bu, şu olmazsa küsme, kırılma gibi bir eğilim içerisine girmek dava adamlığına yakışmayacağı gibi ülkesini seven insanların da yapacağı bir hareket tarzı değildir. Bu minvalde Allah çalışanın yardımcısıdır, bizler sadece seçim dönemi değil her zaman çalışıyoruz. İnşallah Rabbim bizlere bu ülkeye, bu vatana doğru dürüst hizmet etmeyi nasip etsin. Hakkımızda hayırlısı olsun diyor ve bu vesile ile tüm teşkilatlarımıza ve İl Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir