“128 milyar nerede?” sorusu rahatsızlık verdi

MB Başkanı Naci Ağbal’ın aniden görevden alınması ve ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası sürecinde gündeme gelen ve kamuoyunu yoğun bir şekilde meşgul eden bankanın 128 milyar dolarıyla ilgili spekülasyonlar üzerindeki tartışma harlanarak devam ediyor. En son olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 ilde başlattığı ve sosyal medya mecraları da kullanılarak yaygın bir propaganda ve ajitasyon operasyonuna dönüştürülen “128 milyar nerede?” sorusuyla meselenin iyice alevlendirilmesi iktidar kanadında büyük rahatsızlık yarattı. Her yerde kolluk kuvvetleri pankartları indirdi, parti yöneticilerine idari para cezaları uyguladı.

Türkiye zor günlerden geçiyor.

ABD, şimdiye kadar görülmemiş şekilde ve silah göstererek ülkemize çullanıyor.

Ülkemizin yumuşak karnı -salgınla iyice alevlenmiş- ekonomi kırmızı alarm veriyor.

İşsizlik fecaat durumunda…

Faizler almış başını gidiyor.

Döviz hop oturup hop kalkıyor.

Mafyalaşmış uluslararası finans kuruluşları daha fazla faiz artışı istiyor.

Bu şartlarda aniden MB başkanı görevden alınıyor.

Ardından Hazine ve Maliye Bakanı istifa ediyor.

Kamuoyuna MB’nın 128 milyar dolarının akıbetiyle ilgili tartışmalar bomba gibi düştü.

İşte alevlerin bacayı sardığı böyle bir ortamda o gün bu gündür 128 milyar doların akıbeti tartışılıyor.

Son olarak Cumhuriyet Halk partisi (CHP) “128 milyar dolar nerede?” sorusunu ortaya attı.

Nurettin Canikli ve MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun 128 milyar doların akıbetiyle ilgili basın açıklamaları kamuoyunu tatmin etmedi.

Sosyal medya mecralarında ve 81 ildeki parti örgütlerinde gerek pankartlarla gerekse sosyal medya ve dijital mecralarda hashtaglerle yoğun bir propaganda ve ajitasyon faaliyeti sürdüren CHP örgütleri ile siyasi iktidar karşı karşıya gelmiş durumda. Siyasi iktidar, suçluluğunun telaşı içinde olduğu izlenimini verircesine sert mukabele etmekte, çeşitli kentlerde asılan pankartlar kolluk kuvvetlerince vinçlerle kaldırılmakta, CHP örgüt yöneticilerine idari para cezaları kesilmekte; siyasi iktidar ve polis, Costa Gavras’ın “Sıkıyönetim” filmindeki durumunu yansıtmaktadır.

Son olarak Burdur’da CHP il örgütü ve ilçe örgütlerinde de pankart gündeme geldi.

CHP Bucak İlçe Başkanı Av. Ahmet Sedat Oktay’a geceyarısı
karakola çağrılarak uygulanan idari para cezası

Bucak İlçe Başkanı Av. Ahmet Sedat Oktay’a gözdağı verircesine gece saat 23,00 sularında çağrılarak 13 bin lirayı aşan idari para cezası uygulandı.

Burdur il binasının önüne polis sanki karargâh kurdu, pankartın asılıp asılmayacağını kontrol etmek için. Yanına Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’i alan İl Başkanı İzzet Akbulut, parti binasının önünde durumu protesto eden bir video çekere sosyal medya hesabından yayınladı. Başkan Akbulut, “3 gündür gece gündüz partimizin önünde memur arkadaşların mübarek Ramazan gününde beklemesine gönlümüz razı olmuyor” dedi.

İl Başkanı İzzet Akbulut, Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in katılımıyla Bucak’ta basın açıklaması yapılarak ilçe Başkanına uygulanan para cezası protesto edildi. Başkan Akbulut, tamamen hukuksuz bir şekilde idari para cezası uygulandığını belirterek, bu uygulamanın “kanun bilmezliğin, kanun saymazlığın bir göstergesi” olduğunu ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir