12’nci Gönül Sofrası Uzay Çatı’da

Burdur Belediyesi’nin her gün bir mahallede kurduğu ve halkın yoğun ilgi gösterdiği Gönül Sofralarının 12’ncisi dün akşam (18 Haziran 2016 Cumartesi günü) Uzay Çatı’da kuruldu. Konak ve Özgür Mahalleleri sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği ve mahşeri bir kalabalıkla katıldığı 12’nci Gönül Sofrasının sponsorları Rotary Clup ile Nimet Özekici olduğu bildirildi.

Önceki dönemlerde sadece Cumhuriyet Meydanındaki Belediye Düğün Salonunda kurulan Ramazan sofralarını yeni dönemde Başkan Ercengiz yönetimindeki Burdur Belediyesi bütün il çapına yayarak ve her gün bir mahallede kurarak adına da Gönül sofrası diyerek zenginleştirdi ve iyice toplumsallaştırdı. Dün akşam (18 Haziran 2016 Cumartesi günü) 12’ncü Gönül Sofrası, Konak ve Özgür Mahallesi sakinleri için Uzay Çatı altında kuruldu. Başkan Ercengiz, 2 mahallenin sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği ve mahşeri bir kalabalıkla katıldığı sofrayı, yeni kurulmuş bir örgüt olan Rotary Clup ile Nimet Özekici’nin katkılarıyla kurduklarını açıkladı.

GÖNÜL SOFRALARI GÖNÜLLÜ BAĞIŞÇILARIN KATKILARTIYLA KURULUYOR

İki yanına mahalle muhtarlarını alarak yaptığı konuşmada başkan Ercengiz, “biz bu sofraları gönüllü bağışçılarımızın katkılarıyla kuruyoruz. Bugünkü soframıza katkı koyanlar, Burdur’da yeni kurulmuş Rotary Clup ve Nimet Özekici teyzemiz. Allah kabul etsin. Sizler de katıldınız. Onların hayırlarına vesile oldunuz. Sizlerin oruçları da kabul olsun inşallah” dedi.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

MUTLU BURDUR, MUTLU BİREY İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Bizler Burdur için çalışıyoruz. Sizleri mutlu etmek için başta Belediye çalışanlarımız, Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve tüm Burdur bürokrasisiyle Burdur’un huzuru için, Burdur’un refahı ve Burdur’un çağdaş yaşanabilir bir kent olması için çalışıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu şu zor günlerde olsa dahi şehrimiz gayet huzurlu ve sakin bir şekilde Ramazan’ını yaşamaktadır.

Hepinize tekrar katıldığınız için teşekkür ediyorum. Gönüllü bağışçılarımızın hayırlarının kabul olmasını, sizlerin oruçlarınızın kabul olmasını ve Ramazan’ın hepimize uğurlu olmasını diliyorum. Afiyet olsun diyorum. Sağolun.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir