15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Güvenli Köyü’nde şehit ailesi ziyareti

Şehitlerimiz, kahramanlarımızdır; kahramanlarına sahip çıkmayan milletler zillete düşer; 15 Temmuz kutlamaları kapsamında Güvenli Köyü’nde biri ABD/ FETÖ terörü diğeri ABD/ PKK terörü kurbanı iki şehit ziyareti

Dün akşam şehit aileleri ve gazilere verilen akşam yemeği ile başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Egemenlik Günü kutlamaları kapsamında Güvenli Köyü’nde şehit aileleri ve mezarları ziyaret edildi. Şehitlerin geride bıraktığı Türk milletine emanet eş ve çocukları, anne ve babaları sahip çıkılmanın gururunu ve mutluluğunu, kendine ve milletine güven duygusunu yaşadı. Önce baba ocakları sonra mezarları ziyaret edilerek dualar okundu.

Ziyarete Burdur Valisi Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı Piyade Alb. Hakan Tutucu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Murat Akbıyık, daire müdürleri, vatandaşlar katıldı.

İlk önce ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’ya karşı 1997 yılında kuzey Irak’ta Malakta Bölgesinde icra edilen Çekiç operasyonu esnasında şehit olan J. Komd. Er Ali Yıldırım’ın baba ocağında babası Mehmet ve annesi Güldane Yıldırım ziyaret edildi.

Daha sonra CİA ajanı, ABD casusluk örgütü silahlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’nün) kalkıştığı hain 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Gölbaşı’ndaki Özel Harekât Merkezini bombalaması esnasında şehit olan Özel Harekât Polisi Akif Altay’ın annesi Fadime, eşi Gülsüm, kızı Aslı, oğulları Niyazi ve Muhammed Altay ziyaret edildi.

Ardından şehitlerin mezarları Şehitlikte ayrı ayrı ziyaret edilerek kırmızı karanfiller kondu; dualar okundu.

Ziyaretlerin sonunda Vali Şıldak basına açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Çeltikçi ilçesine bağlı Güvenli Köyü’nde şehit ziyaretine geldiklerini hatırlatan Vali Şıldak, “Güvenli Köyü’müzde iki şehidimiz yatıyor. Bugün 15 Temmuz’da şehit olan Özel Harekât Polisi Akif Altay şehidimizin baba ocağında ailesini ziyaret ettik. Gene kuzey Irak’ta 1997 yılında bir harekât esnasında şehit olan Komando Ali Yıldırım’ın ailesini ziyaret ettik. Sonra buradaki şehitliğimizde her iki şehidimizin mezarını aileleriyle birlikte ziyaret ederek onları dualarla yadettik. Önlerinde bir kez daha saygıyla minnetle eğildik. 15 Temmuz bizlere çok önemli mesajlar veren yakın tarihimizin en önemli hadisesinin cereyan ettiği gün. 15 Temmuz’u hatırladığımızda hem bir hüzün var, burukluk var; 251 şehidimiz var. İşte onlardan biri de Güvenli Köyü’müzde yatıyor. Ama aynı zamanda burada gurur ve onur hikâyeleri var. O ailelere baktığımız zaman hüznü ve gurur bir arada yaşıyorlar. Türk milletine adanmış çocukları onlar için hep birer guru vesilesi olacak. Biz de onlardan güç alıyoruz. Ve her zaman yanlarında olmayı arzu ediyoruz. Etkinliklerimiz biraz sonra Ulucami’de şehitlerimiz için Mevlit ve hatim duasıyla devam edecek. Akşam da saat 20,00’den itibaren yürüyüşümüz olacak. Köprübaşı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar. Ben buradan akşam etkinliklerimize ve yürüyüşümüze katılmaları için bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.