Ordu-Millet elele Amerikancı darbeyi ezdiğimiz günün 3’ncü yıldönümü etkinlikleri

Valiliğin Şehit Ailelerine ve Gazilere Göl Polis Tesisi’nde Akşam Yemeği

S400’ü alarak ABD’ye ve Batı’ya meydan okuduğumuz, artık dünyanın Ankara’dan anlaşılmaya başladığı ve 1964’te İnönü’nün ifade ettiği yeni bir dünyanın kurulduğu şartlarda bu sürecin kapısını aralayan 15 Temmuz zaferinin 3’ncü yıldönümü ülkede ve ilimizde kutlama faaliyetleri bugün Burdur Valiliğinin Göl Polis Tesisi’nde gazi ve şehit ailelerine verdiği akşam yemeği ile başladı.

Türk-Amerikan savaşı olarak tarihe geçen ve Türk ordusuyla milletin zaferle noktaladığı, FETÖ’cü tarikat örgütlenmeleri ve Amerikancı Gladyonun başının ezildiği, Ergenekon Balyoz tertipleriyle yıpratılan, ayaklar altına alınan ordumuzun şahlanış günü 15 Temmuz FETÖ kalkışmasının ezilmesinin 3’ncü yıldönümü kutlama etkinlikleri başladı.

İlk olarak bugün valilik gazi ve şehit ailelerine Göl Polis Tesisi’nde akşam yemeği verdi.

Yemeğe Burdur Valisi Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı Piyade Alb. Hakan Tutucu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, BARO Başkanı Ramazan Gedik, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, daire müdürleri, CHP İl Genel Meclisi üyeleri Hasan Yalçın ve Hakan Açar, gaziler ve şehit aileleri katıldı.

Yemeği müteakiben Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Beren Çamur “15 Temmuz” şiirini, Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu 8’nci sınıf öğrencisi Esma Dalgaç “30 Kuş” şiirini okudu.

30 Kuş şiiri, şehit ailelerini ve gazilere duygusal anlar yaşattı.

Vali Şıldak’ın masasında oturan şehit ailesi gözyaşlarına hâkim olamadı.

Ardından Vali Şıldak,  günü anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.