15 Temmuz FETÖ darbesi şehit ailesinden Antalya Vatan Partisi’ne ziyaret

Amerikancı silahlı Fethullah Terör Örgütü (FETÖ) darbesi esnasında Ankara’da görevi başında Amerikan uşağı FETÖ teröristleriyle çatışırken başından vurularak şehit düşen polis çocuğu Muhammed Oğuz Kılınç’ın Antalya’da yaşayan ailesi, Vatan Partisi Antalya İl Örgütünü ziyaret etti.

Babası polis memuru Zeki Kılınç Antalya’da görevliyken,

Oğul Muhammet Oğuz Kılınç İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevliydi.

Amerikan emperyalizminin ülkemizdeki silahlı operasyonel kuvveti FETÖ darbeye kalkıştığı sırada Ankara’da geçişi görevde olan oğul Muhammed Oğuz Kılınç, Amerikancı teröristlerle çatışırken başından vuruldu ve şehit oldu.

15 Temmuz şehidimiz Muhammed Oğuz Kılınç’ın ailesi Zeki Kılın ç ve meltem Kılınç bugün Vatan Partisi Antalya İl örgütüne ziyarette bulundu.

İl Başkanı Rıza Türkmendağ ile bir süre görüşen Kılınç ailesi, Başkan Türkmendağ’a baba Kılınç kendi yazdığı Şehitlerin Dilinden Şehitler kitabını hediye etti.

Başkan Türkmendağ da Zeki Kılınç’a vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in Hz. Muhammet kitabını takdim etti.

Görüşme esnasında ülkemizin önündeki zorlu sorunların aşılabilmesi için milli birliğin ve Türkiye İttifakı’nın önemine vurgu yapıldı.

Muhammed Oğuz Kılınç nasıl şehit oldu?

1990 Antalya doğumlu Muhammet Oğuz Kılınç, babası gibi yiğit bir polisti. Asıl görev yeri İstanbul olan Kılınç, 15 Temmuz gecesi geçici olarak gönderildiği Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeydi.

15 Temmuz akşamı eve döndükten sonra 20:00 sularında tekrar çağırılan Kılınç, hiç düşünmeden görev başına geçti. Emniyetteki silahları depodan çıkarmış ve arkadaşları arasında bölüşmüşlerdi. Şehit Muhammet Oğuz Kılınç, ilk başta askere silah doğrultmak istemese de karşısındakiler asker değil vatan hainiydi. Çıkan çatışmada başından ağır yaralanan Kılınç, bir süre sonra bulunduğu yerde şehit düştü.

2016’nın başlarında memleket sevdası ile şark hizmeti yapmak istemiş ve dilekçe yazmıştı. Bunun üzerine Van’a tayini çıkan Şehit Kılınç, bir an önce oraya gidip hizmet etmek için gün sayıyordu.

‘Baba darbe ne demek?’

Muhammet Oğuz, şehit olmadan 20 dakika önce babasıyla konuşmuş ve ona “Seni Allah’a emanet ediyorum” diyerek telefonu kapatmıştı. 29 yıllık polis memuru babası Zeki Kılınç, şehit olmanın ona değil oğluna nasip olduğunu dile getirerek şu açıklamalarda bulundu: “Bir polis memuru, bir fert olarak bayrağın inmemesi, ezanların susmaması için mücadele ettim. Benim 17 yaşında bir oğlum daha var. Darbe teşebbüsü sırasında ‘Baba darbe ne demek?’ diye sordu. Anlatınca, ‘Sakın teslim olma, mücadele et gerekirse çatış baba.’ diyerek beni evden o şekilde gönderdi. Oğlum Ankara’da çarpışırken, ben de buradaki ilgili kurumlarda nöbet bekledim. Bu güzel ülkede yaşamak istiyorsak, yeri geldiğinde canımızı vermekten çekinmemeliyiz. Şehitlik ve gazilik hoş geldi, sefa geldi. Oğlumun mekanı muhakkak ki cennet olacaktır. İsmi Muhammet Oğuz. Çocuklarımın ismini bilinçli olarak koydum. Bir Mehmet Onur’um daha var. Bir de Zeki Kılınç var. Ben şehit olmak istedim, 53 yaşındayım olamadım ama çocuğum benim yerime oldu.”

Şehit polis Muhammet Oğuz Kılınç’ın yıllar önce babasına yazdığı ve “Senin gibi polis olmak istiyorum” dediği mektup, şehit edildikten sonra ailesine teslim edilen cüzdanından çıktı. Babası polis memuru Zeki Kılınç, yazdığı cevap mektubunu oğlunun kabri başında okudu. (Kaynak: Yeni Şafak)

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir