17’nci gününde Adalet Yürüyüşü’ne Başkan Ercengiz de katıldı

Adalet Yürüyüşü’nün 17’nci günü başlarken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sakarya’nın Akyazı İlçesi Ormanköy Mevkii’ndeki mola yerinde açıklamada bulundu. Yürüyüşe yeni katılımlar oldu. Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve ekibiyle birlikte Burdur CHP il örgütü de yürüyüşe Sakarya’da katıldı.

Kılıçdaroğlu yürüyüşe başlamadan önce mola yerinde basına yaptığı açıklamada, “adalet duygusunu yüceltelim. Adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik ayrımı yapmaksızın, inanç ayrımı yapmaksızın, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın, hep birlikte kardeşçe, huzur içinde yaşayalım. Bunun en temel yolu adalettir, adalettir, adalettir” dedi.

Kendisine telefonla ulaştığımız Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de KıvılcımHaber’e kısa bir açıklamada bulunarak duygu ve düşüncelerini ifade etti. Başkan Ercengiz, 40 dereceyi aşan sıcağa rağmen vatandaşların dinamik, enerjik ve kararlı yürüyüşüne dikkat çekerek, 69 yaşına rağmen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da çok dinamik ve enerjik yürüdüğünü belirtti. Çevreden münferit sataşmaların dışında etkili bir engelleme görülmediğini, yürüyüş kolunun da bu sataşmaları dikkate almadığını, sadece alkışlarla tepkilerini gösterdiklerini ifade etti. Kortejin son derece bilinçli ve adaletsizliğe çok tepkili vatandaşlarca oluşturulduğunun altını çizen Başkan Ercengiz, “şu anda Hendek’ten 20 km uzakta Hendek-Sakarya arasında, Sakarya’ya doğru binlerce kişiyle birlikte yaklaşık 3 km’lik bir kortej halinde yürüyoruz” diye konuştu.

Aydınlık gazetesinin haberine göre, yürüyüşe İhsan Eliaçık, Mustafa Sarıgül, 17 baroya üye 300 avukat katılarak destek verdi. Kendilerini ‘Antikapitalist Müslümanlar’ olarak nitelendiren bir grup, ‘Allah adaleti emreder’ yazılı pankart açtı. Yürüyüş sırasında 1100 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir