2 sanatçı da Isparta konserlerini iptal etti

Dinci yapılara boyun eğen Isparta Belediyesi festivali ağzına yüzüne bulaştırdı

Isparta Uluslararası Gül Festivali, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in dinci yapılara boyun eğerek Melek Mosso’nun konserini iptal etmesinin ardından darmaduman oldu. Diğer iki sanatçı Funda Arar ve Derya Uluğ sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla konserlerini iptal ettiklerini duyurdular.

Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde 3 Haziran’da sahne alacak olan Melek Mosso’nun konseri, Saadet Partisi’ne yakınlığı ile bilinen ve diğer şehirlerde de aynı hareketleri tekrarlayan dinci yapıların “gelenek, örf ve adetler”imize aykırı diye karşı çıkarak basın açıklaması yapmaları üzerine Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından iptal etmesinin ardından gözler diğer iki sanatçı Funda Arar ve Derya Uluğ’a çevrilmişti.

Önceki günlerde basına Arar ve Uluğ’un konserlerini iptal ettikleri yansıdı.

Ancak çok kısa süre sonra sanatçıların basın danışmanlarından yalanlama geldiği belirtildi.

Ancak şimdi her iki sanatçı sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla konserlerini iptal ettiklerini kamuoyuna açıkladılar.

Funda Arar açıklamasında, “Çok değerli Ispartalılar. 5 Haziran Pazar akşamı, konserde sizlerle beraber olamayacağız. Başka konserlerde buluşmak üzere…” ifadelerine yer verdi.

Derya Uluğ ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bizlerle buluşmayı bekleyen Isparta halkına sevgilerimi yolluyorum. Başka bir zamanda birlikte şarkılar söyleyeceğiz.” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.