23 Nisan çocuk şenliği

Burdur Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin işbirliği ile 23 Nisan Çocuk Şenliği Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de katılımlarıyla Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda kutlandı.

Burdur Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin işbirliği ile 23 Nisan Çocuk Şenliği bu yıl yine birçok etkinliklerle çocukları eğlendirdi. 23 Nisan Geleneksel Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında masal çadırı, şişme oyun grupları, palyaçolar, yüz boyama, akrobatlar, yarışmalar, gösteriler ve masal kahramanları ile çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı.

“Çocuk Umut Demek, Umut yarın demek”

Burdur belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği Çocuk şenliğine ilişkin konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, insan içindeki çocuğu hiç büyütmemeli. Çocuk umut demek, umutlar yarın demek. Biz güzel bir ülkede yaşıyoruz, 7’den 70’e herkesin keyifle yaşamasını istiyoruz. Zaten burada bu yaptığımız eğlencenin, çocuk etkininin de temel amacı bütün çocukları bu alana toplamak. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz. Ülkemizin çok güzel bir mozaik olduğunu düşünüyorum. Düzenlediğimiz bu şenlikte, her yaş grubu çocuğun bizlerle beraber olduklarını ve eğlendiklerini görmek bizim için çok keyifli.  Ulu Önder Atatürk’ün öncelikle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrımı olarak kutlamaya başladığı ve annesini babasını kaybetmiş çocukların, protokolün en kıymetli yerinde bulunduğu, çocuklara hediye ettiği, ardından da tüm dünya çocuklarına armağan edilen bir bayram olduğunu hatırlatmak istiyorum. Tam 99 yıl önce Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlamaya başladığımız bu bayram, bizim için çok önemli. Çağdaş yaşam için çağdaş yaşamı destekleyen derneğimiz ve orada gönüllü çalışan, tüm gönüllü kardeşlerimiz için de ben bu bayramın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Bugün bu alanda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de bizlerle bir arada, hiçbir beklentisi olmadan, bizlere destek verip, çocukların mutluluğu için çalışıyorlar. Ben tüm çocukları ve çocukları seven herkesi çok seviyorum” Şeklinde konuştu.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir