2’nci OSB Yatırımcıları bekliyor

Vali Hasan Kürklü, son aşamalarında olan 2. Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Aynı zamanda 2. OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Vali Hasan Kürklü inceleme ziyaretinde 2. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gür ve 2. OSB Müdürü Bülent Aslanboğa yer aldı.

Vali Hasan Kürklü ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerine Organize Sanayi Bölgesi arazisi gezisinde 2. OSB Müdürü Bülent Aslanboğa çalışmaların son hali hakkında bilgiler verdi.

Vali Hasan Kürklü, gazetecilerinde yer aldığı inceleme ziyareti sırasında kendilerine açıklamalarda bulundu.

  1. Organize Sanayi Bölgesi bizim için hayati öneme sahip olmazsa olmazlarımızdan olduğunu kaydeden Vali Kürklü, Ticaret Odası Başkanı ve diğer arkadaşlar bu aşamaya gelmek için yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Vali Kürklü, “Bizden önce kamulaştırma işlemlerinin yüzde 99’u bitmişti. Alt yapı ihalesine başladık. Bu güne kadar yaklaşık 4 milyon TL harcama yapıldı. Yollarımız yapıldı. Kanalizasyon, içme suyu sistemleri, buna benzer yağmur drenaj kanalları yapıldı Arazi tahsis aşamasına getirdik. 22 parselimizden 11 tanesinin tahsisi yapıldı. Yatırımcılarımızı bekliyoruz. Burdur’un ihtiyaçlarına göre, bölgemizin yöremizin ihtiyaçlarına göre, biraz daha seçici davranıyoruz. Dolayısı ile burası Burdur’un geleceği olacak. Önümüzdeki dönemlerde ihtisas organize sanayilere doğru bir hamle başlayacak.

Eksikliklerimizin tamamlanması noktasında da kaynak arayışlarımız devam ediyor. İnşallah onları da tamamlayıp yolların üst yapısı ile birlikte asfalt taşı, parke taşı döşemesi gibi çalışmalarımız devam edecek. Ben yönetim kurulu arkadaşlarımıza buraya gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Kürklü, yollar ile bölünüp parsellenen OSB arazisini gezerek yapılacak olan fabrikaların su ihtiyacını karşılayacak su deposunu ve sondaj binasını inceledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir