3 Mayıs Türkçülük Günü kutlanıyor #EvdeKalBurdur

Türkiye’nin ve Türklerin 200 yıldır milletler camiası içinde ender raslanan bir şekilde yürüttüğü emperyalizme karşı mücadelesinin ve Mazlum Milletlere örnek olmasının bayrağı olan Türkçülüğün (Türk Milliyetçiliğinin) yüceltildiği ve milletimiz arasında farkındalık yaratıldığı gün olan Türkçülük Günü dünyada Türk devletleri arasında kutlanıyor. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hikmet Ökte yazılı bir açıklama yaparak, Türkçülük Günü, “bu bir uyanış günüdür. İçte ve dışta Türk ile kavgalı kimselere karşı bir mücadele günüdür” dedi.

3 Mayıs Türkçülük ya da Türk Milliyetçiliği Günü kutlamaları başladı.

3 Mayıs, sadece Türkiye’de değil bütün Türk devletlerinde Türk Milliyetçiliği Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hikmet Ökte yazılı bir açıklama yaparak, “Milliyetçiler Günü’nün sene-i devriyesi ulaşmış bulunmaktayız” dedi.

Başkan Ökte, Türkçülük Günü’nün “bir uyanış günü” olduğunu belirterek, “içte ve dışta Türk’le kavgalı olan kimselere karşı bir mücadele günü” dür ifadelerini kullandı.

Tarihin hiçbir döneminde Türk Milletinin ırkçılığı benimsemediğini, son dönemde de “kendisini Türk hisseden ve Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesi Türk bildiği”ni, “bölünmenin önüne geçtiği”ni belirterek, sözlerine, “3 Mayıs ruhunu günümüzde yaşatan liderimiz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli de Allah’tan uzun ömürler vermesini niyaz ediyorum. Yaşasın ırkımın Turan ülküsü. Ne Mutlu Türküm Diyene!” diyerek son verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir