Şenoba şehitlerindeki çarpıcı detay okuyanları ağlattı

13 Askerin Şehit Olduğu Helikopter Faciasındaki Çarpıcı Detay Kamuoyuna Yansıdı

Şırnak Şenoba’daki helikopter kazasında şehit düşen Kato Dağı Kahramanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın yakın koruması Astsubay Cavit Cihan Özlü’yü görevden döndüğünden dolayı yanına almadığı ortaya çıktı.

Şenoba’da meydana gelen helikopter kazası sonucu 12 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Tokatlı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın, ölümüne neden olan helikoptere yakın Astsubayı Cavit Cihan Özlü’yü almadığı, bundan dolayı Astsubayın hayatının kurtulduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık 2 aydır yakın koruması olan hemşerisi Astsubay Cavit Cihan Özlü, üst bölgeleri denetlemeye giden helikoptere binmek için tam teçhizatlı hazırlandı. Ancak şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın, son 5 dakika kala korumasına ‘dün akşam nöbetçiydin, yoruldun dinlen oğlum’ diyerek helikopterde yer olmasına rağmen yanına almadığı öğrenildi.

“Elini öptüm yolcu ettim”

Bu arada Astsubay Cavit Cihan Özlü’nün, sosyal medyada yayınladığı mesaj okuyanların yüreklerini dağlıyor. Yayınladığı o mesaj da şu ifadelere yer verdi:

“Oğlum derdin bana, yürekten oğlum derdin komutanım! Bana bir şey olursa Niksar’a gidemezsin kestane derdin. Koruma Astsubayın yaptın bana en büyük gururu bağışladın. ‘Bundan sonra beraberiz oğlum, ben nereye sen oraya’ dedin. Her yere ‘hadi oğlum gidelim’ derken, dün ne oldu da “Kahraman Cavit, sen makama sahip çık. Dün akşam nöbetçiydin, yoruldun dinlen oğlum” dedin. Elini öptüm, yolcu ettim seni. Bende gelecektim seninle babam, bende gelecektim! Kıyamadın bana, biliyorum kıyamadın.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir