4’ncü Küçükbaş Honamlı Yarışması yapıldı

Burdur 5’nci Tarım Fuarı kapsamında düzenlenen Honamlı Teke, Oğlak, Koç ve Kuzu Güzellik Yarışmasının 4’ncüsü yapıldı.

Bu yıl 5’ncisi düzenlenen Burdur Tarım Fuarı programı içinde 4’ncüsü düzenlenen Honamlı Teke, Oğlak, Koç ve Kuzu Güzellik Yarışmasında podyuma çıkan birbirinden güzel ve alımlı tekeler, koyunlar, kuzu ve koçlar renkli ve sevimli hareketlere sahne oldu.

Teke Yöresi Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Köy Koop tarafından düzenlenen temel destekçileri Burdur Belediyesi, MAKÜ ve Burdur valiliği olan Burdur 5’nci Tarım Fuarı, tarım ve hayvancılık alanında yeni gelişmeleri üreticilere sunarak teknoloji üretenlerle kullananları bir araya getirdi.

4 günlük fuar sürecinin dünkü aşamasında Honamlı davarlar yarıştı.

Honamlı tekeler, koçlar, oğlaklar ve kuzular, kalabalık bir seyirci kitlesinin izlediği podyumda birbirinden güzel, alımlı ve ilginç görseller sahneye koydu.

Kangal köpeklerinin sahne almasıyla başlayan yarışma saygı duruşunu müteakiben İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdü.

Açılış konuşmasını yapan Burdur Küçükbaş Hayvan Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yakup Yıldız, Tarım Bakanlığı’na yönelik talepleri diler getirdi. Başkan Yıldız Bakanlık’tan taleplerini şöyle dile getirdi: “Bu sene yayınlanan her dişi kuzu ve oğlak sürüye katılması halinde hayvan başına 100 liralık desteğin bir an önce resmi gazetede yayınlanmasını istiyoruz. Bir başka konu; biliyorsunuz bu sene Mart ayının sonundan önce desteklerime küpe bedellerimiz geldi. Bunun önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde yılın ilk üç ayında ödenmesi bizleri mutlu edecektir. Çünkü yazın bizim hayvanlarımız yaylaya, otlağa çıkıyor. Bize para aslı yılın sonunda ya da ilk üç ayında lazım olmaktadır.”

Daha sonra jürinin karşısına tekeler, oğlaklar, kuzular ve koyunlar sahipleri eşliğinde teker teker çıktılar.

Türkiye’de sorunların çözüm yolu Atatürk’ten geçer

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir