Bucak’ta geleneksel Tömbüldek Formula Yarışması yapıldı

“Tömbüldek Formula” yarışında renkli ve eğlenceli anlar

Burdur’da her yıl tahta arabalarla yapılan ve ilçe halkının çocukluk anılarını canlandırdığı “Tömbüldek Formula” yarışı renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Protokol üyelerinin yarıştığı grupta birinciliği Belediye Başkanı Emrullah Ünal kazandı.

Bucak’ta, ahşap arabalarla yapılan “Tömbüldek Formula” yarışında renkli ve eğlenceli anlar yaşandı. “Serçeden başka kuş, Tömbüldek’ten başka yokuş tanımam” sloganıyla gerçekleştirilen yarışa vatandaşlar tahta arabalarla katıldı. Protokolün de bir grupla katıldığı yarışın birinciliğini çiçeği burnunda Belediye Başkanı Emrullah Ünal kazandı.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi tarafından düzenlenen “Tömbüldek Formula”da Belediye çalışanlarının ürettiği tahta arabalar yarıştı. Beşer kişiden oluşan gruplar 200 metrelik parkurda mücadele etti.

Protokol üyelerinin yer aldığı grupta Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Birinciliği Belediye Başkanı Ünal kazandı.

Tekerleği kırılan bazı yarışmacılar yarış dışı kalırken, kimi sürücüler de arabalarını ellerine alıp koşarak yarışı tamamlamaya çalıştı.

Şenlikte konuşan Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede halkının Tömbüldek yokuşundaki çocukluk anılarını canlandırmak istediklerini anlattı

Yarışlarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Kurtuluşun yolu Atatürk’ten geçer

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir