600 işçi çalıştıracak fabrika temel atma töreni

İlimizi ziyaret eden eski başbakanlardan ve 28’inci dönem Meclis başkanlarından Binali Yıldırım’ın katılımıyla Burdur 2’inci Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek Gürok Doğal Mineralli Su Dolum Tesisi ve Cam Fabrikası’nın temel törenle atıldı.

İlk etapta 600 kişiyi yeni istihdam sağlayacak olan Gürallar ailesi tarafından Burdur 2’inci Organize Sanayi Bölgesinde 116 dönüm üzerine yapılacak yeni fabrikanın temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Konuşmalarla devam eden programda Gürol grubu Yönetim Kurulu Başkan V. Erol Güral ve Esin Güral konuşma yaptılar.

Binali Yıldırım temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “işsizliğin büyük bir mesele olduğu bu günlerde 600 vatandaşımıza iş aş sağlayacak olan ve onların aileleriyle birlikte geçimine vesile olacaksınız. Bakın dünyada bu salgın sebebiyle de, geçtiğimiz yıl bütün ekonomiler küçüldü. İki istisna var biri Çin, biri Türkiye. Burada üretilecek doğal maden suyu ve şişeleme çok akıllıca düşünülmüş bir entegre tesis. İkisinin birbirine ihtiyacı var. Bu cam fabrikası Cumhuriyetimizin 100. Yılına varmadan faaliyete geçmiş olacak. 116 dönüm alanda inşa edilecek. Onun için bu şişelemenin ihtiyacı olan camlarda burada üretilmiş olacak. Her yönüyle güzel bir tesisi Burdur’a kazandırmış olmanızdan dolayı bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim gayretinizi gücünüzü arttırsın. Nice nice yüzler yatırım haberleriyle bizde her gün bu mutluluğu Burdurlularla, halkımızla yaşayalım diliyorum” dedi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Sayın Başbakanım İkinci Organize Sanayi Bölgesindeyiz. Birinci Organize Sanayi Bölgesi dolduktan sonra yaklaşık 1000 dönüm alan üzerine kurulmuş. Bugün temelini atacağımız yerde bütün organize sanayi bölgesinin yaklaşık yüzde 10’unu kapsayacak bir büyüklükte. Yaklaşık 600 kişinin çalışacağı bir işletme olacak. Biraz sonra gideceğimiz mermer fabrikamız var. Mermer Fabrikamız var. Orada Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyüğü olup, 600 kişiyi çalıştıracak bir fabrika. Burada 21 parselin sadece 2’si duruyor. 4 işletmemiz faaliyetine geçmiş durumda. İnşaatı bugün başlanacakla birlikte devam eden 5 işletmemiz olacak. Diğer tanesi de proje aşamasında devam ediyor. Çok kısa süre içerisinde büyüme ihtiyacı duyan bir sanayi bölgesi. Yaklaşık 300 dönüme yakın bir alanda güney, göl tarafında büyümek için yönetim kararlarımız, müteşebbis kararlarımız alınıp, bakanlığımız onayına gönderilmiş durumda. Ben temelini atacak olduğumuz bu işletmenin Burdur’umuza, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.