7 Ambulans, 1 Umke Aracı

Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur Sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen 7 Ambulans,  1 UMKE aracı ve Özel İdare katkıları ile alınan UMKE  Malzeme ve teçhizatları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Burdur İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram ambulans teslim töreninde yaptığı konuşmada sağlık teşkilatı olarak amaçlarının Burdur’da acil sağlık hizmetlerini en üst seviyeye getirmek olduğunu belirtti.  Şenbayram “özellikle hastane öncesi acil ağlık hizmetlerinde Türkiye’nin en iyisi olma gayesi içerisindeyiz. İstasyonlarımızla hastanelerimizle hep bunun için uğraşmaktayız. Vaka ulaşım açısından Türkiye de zirvede olan bir ildik.  En büyük sorunumuz eğitim sorunu idi. Eğitimde dışa bağımlı bir ildik ama artık her türlü modül eğitimini Burdur’da verebiliyoruz. Personelimiz her şeyin en iyisini hak ediyor.” İfadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Hayır Sandıkçı da sağlıkçıların çok önemli ve kutsal bir görev yaptığını belirterek” sağlık her şeyin başı” dedi.

Konuşmalardan sonra 7 Adet ambulansın anahtarları Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri  Opr. Dr. Reha Sermed Aygören ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç Sütlü tarafından teslim edildi.

Burdur Merkez, Altınyayla, Bucak, Gölhisar ve Yeşilova İlçelerindeki Sağlık ocaklarında kullanılacak 7 ambulansla birlikte Burdur genelindeki  ambulans sayısı 43’e, UMKE aracı ise 2’ye yükseldi.  Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 1 Adet Kar paletli Ambulans, 1 Adet Yoğum Bakım ve Obez Hastalar için Ambulans bulunuyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir