9’u 5 geçe, ülkede ve Burdur’da hayat 2 dakikalığına durdu

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, müstesna ve yenilmez komutan, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yılı derin bir saygı, minnet ve özlemle anıldı.

9’u 5 geçe, ülkede ve Burdur’da hayat 2 dakikalığına durdu Devletimizin banisi, büyük devlet adamı, müstesna ve yenilmez komutan, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yılı derin bir saygı, minnet ve özlemle anıldı. MAKÜ Rektörlükte Çelenk Sunma Töreniyle başlayan 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.

Programlara Vali Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Kom. Alb. Yavuz Çankaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları Ahmet Mailoğlu, Mehmet Yıldız, Sedat Yıldırım, İbrahim Özkan, Mehmet Polat, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, siyasi parti il başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

MAKÜ Rektörlüğü Binası önünde düzenlenen Çelenk Sunma Töreninde, Burdur Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Barosu, siyasi partiler, meslek odaları ve STK’ların çelenkleri Atatürk Anıtına sunuldu.

Çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te çalan sirenlerle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Çelenk Sunma Töreni sona erdi.

Anma töreni MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan anma programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer Şahin yaptı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla düzenlenen Şiir Yarışmasında birinci olan Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Eda Oran tarafından “Yolu, Yolumuzdur” isimli şiir ve Kompozisyon Yarışmasında birinci olan Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Gürkan Tuna Tutuş tarafından “Yolumuzu Bilimin Işığı Aydınlatacak” isimli kompozisyon okundu.

Ata’ya Saygı Oratoryosu ile devam eden anma programı, hafta kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Vali Arslantaş ve protokol tarafından verilmesi ile sona erdi.

Program sona erdikten sonra MAKÜ Konferans Salonu Fuaye bölümünde açılan Atatürk Sergisi gezildi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.