ABB Başkanı Yavaş’tan şehitlere saygısızlık

Şehadetiyle 15 Temmuz FETÖ darbesinin gidişatını değiştiren Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir ve 15 Temmuz Şehitleri Derneği Genel Başkanı, kendisi de şehit babası (FETÖ’cü alçakların helikopterle saldırdıkları ve onlarca şehit veren Gölbaşı Terörle Mücadele Merkezi’nde şehit olan Muhammet Oğuz Kılınç’ın) babası Zeki Kılınç’ın da aralarında bulunduğu, birçok şehit ailesinin katılımıyla kurulan Vatan Yıldızları Vakfı’nın Ankara Gölbaşı’nda bizzat ABB Başkanı Mansur Yavaş tarafından karşılıksız 2 yıllığına tahsis edilen ve virane halindeki binaya 2 trilyon lira harcanarak oturulabilir hale getirildikten sonra işletmeye açılan genel merkeze, ABB avukatlarınca 209 bin lira kira borcu nedeniyle haciz ve boşaltma işlemi uygulandı.

ABB’nin, şehit aileleri ve gaziler arasında, özellikle Vatan Yıldızları mensubu şehit yakınları arasında infiale neden olan bu yakışıksız, ahlaksız ve skandal tutumu karşısında dün vakıf merkezi önünde bir basın açıklaması yaparak ABB ve Mansur Yavaş’a ateş püsküren Başkan Soner Halisdemir yaptığı açıklamada, vakfın 2017 yılında çok sayıda şehit ailesi ve gaziler tarafından Niğde merkezli kurulduğunu, 2020 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bizzat kendisinin Gölbaşı ilçesinde yer tahsis ettiğini, tahsis edilen binanın oturulabilecek hale getirilmesi için 2 milyon lira masraf edildiğini belirterek, oyuna getirildiklerini ifade etti.

YAVAŞ VE KILIÇDAROĞLU’NUN VERDİĞİ

GÜVENCEYE GÜVENEREK MAHKEMEYE İTİRAZ BİLE ETMEDİ

“2022 yılında tam da 15 Temmuz anma törenlerinin başladığı hafta içinde 209 bin lira kira borcu olduğu belirtilerek hem kendime hem de vakıf üzerine icra işleminin başlatıldığını öğrendim” diye Başkan Halisdemir, Mansur Yavaş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bizzat görüştüğünü, yanlışlık olmuş olduğunu belirtiklerini, halledeceklerini söylediklerini ifade etti. Başkan Halisdemir bu güvenceyle mahkemeye itiraz bile etmediklerini belirtti.

Buna rağmen tam da Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir’in doğum yıldönümü olan 20 Şubat itibariyle Ankara 8. İcra Dairesi tarafından haciz işleminin başlatıldığının bildirildiğini belirten Başkan Halisdemir, “bu işlem sebebiyle Sayın Mansur Yavaş Başkan ve Anfa şirketi yetkililerinin bu sorunu halledeceklerini belirtmelerine rağmen bugün 10 Mart 2023 tarihi itibariyle avukat nezaretinde taşıyıcılar ve araçlarla vakfımıza gelerek içinde bu devlet ve vatan için şehadete koşanların emanetleri de dâhil olmak üzere haciz işlemini yerine getirdiler” ifadelerine yer verdi.

Olay duyulur duyulmaz ilgi gösteren medyada CHP ve ABB’ye sert eleştiriler yayınlandı. Bunlardan en yenilmez yutulmazı Aydınlık gazetesi köşe yazarı Gaffar Yakınca’dan geldi.  

Olayı köşesine taşıyan Yakınca şu ifadelere yer verdi:

“Mansur, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için adının geçtiği zamanlarda sözde “Ülkücü” bir profil çizmeye çalışıyordu. Ankara’da PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin de desteği ile seçildiğini, partisi CHP’nin HDP/PKK ile yediği helvaları unutturmaya çalışıyordu. Büyük ihtimal şehitlere yaptığı bu iltifat da o zamanki siyasi numaralarından biriydi.

“Şimdi ise “Dersimli Kemal’in” yardımcısı olacağı netleşti. Demek ki artık bu “milliyetçilik gösterilerine” ihtiyacı kalmadı. Şehit vakfını çıkardığı binaya da bir LGBT kuruluşu yerleştirirse şaşırmamak lazım.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.