Bir imza da senden olsun!

Vatan Partisi, cumhurbaşkanı adayı Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek için 100 bin imza seferberliği başlattı. Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu’na göre en az yüz bin seçmenin imzası ile aday gösterilebiliyor. Vatan Partisi Yüksek Seçim Kurulu (YSK’nın) seçim takvimini ilanıyla birlikte imza kampanyası için kolları sıvadı.

Genel Sekreter Özgür Bursalı imzası ile örgütlere gönderilen genelgede “Doğu Perinçek için 100 bin imza seferberliği başlamıştır! Görev başına” denildi. Kampanyanın sloganı “Doğu Perinçek cumhurbaşkanı adayı olsun”.

İMZA SÜRECİ 6 GÜN

Vatandaşlar, 22 Mart Çarşamba günü sabah kayıtlı bulundukları ilçe seçim kurullarına giderek 22 Mart Çarşamba günü sabah 08.00’den itibaren aday göstermek için imza verebilecekler. İmza verme 27 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00’de sona erecek. Seçim kurulları 6 gün boyunca sabah 08.00’den akşam 20.00’e kadar imza verme işlemlerine açık olacak.

Vatan Partisi tarafından örgütlere gönderilen genelgede “Görevimiz bu genelgeyi okuduğunuz andan itibaren başlamıştır. 22 Mart 2023 günü, resmi imza süreci başlayana kadar, 100 bin imzayı ve fazlasını hazır edecek şekilde bir çalışma yürüteceğiz” denildi.

Genelgede ayrıca, şu görevler belirlendi:

“Bütün üyelerimiz, mahalle örgütlerimiz, temel örgütlerimiz, ilçe örgütlerimiz, il örgütlerimiz hızla harekete geçecek, her üyenin ve her örgütün somut imza sayısı hedefi ve planı olacak.

Hızla listelerimizi oluşturuyoruz. İmza atacak olan 22 Mart’tan itibaren ilçe seçim kuruluna götüreceğimiz vatandaşlarımızı, yakınlarımızı, akrabalarımızı, çevremizi, eşimizi, dostumuzu bu listelere telefon numarasıyla birlikte kaydediyoruz.

Listeye eklediğimiz herkesi, 22-27 Mart 2023 tarihleri arasında ilçe seçim kurullarına nasıl götürüleceğini planlıyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.