ABB’den Belediye’ye Anı ödülü

Akdeniz Belediyeler Birliği (ABB) tarafından düzenlenen 5’inci Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda Burdur Belediyesi “El Sanatları Merkezi” projesiyle Anı Ödülüne layık görüldü.

5’nci Akdeniz Belediyecilik Proje yarışmasına 14 Belediye tarafından 29 proje başvurusu yapıldı. İyi yönetişim ve halkla ilişkiler çalışmaları kategorisinde, altyapı çalışmaları kategorisinde, üstyapı çalışmaları kategorisinde, çevre, koruma, peyzaj, planlama, tasarım ve uygulama projeleri kategorisinde, sosyal ve kültürel belediyecilik uygulamaları kategorisinde olmak üzere 5 kategoride proje başvurusunda bulunulan yarışmada Burdur Belediyesi “El Sanatları Merkezi” projesi ile Anı Ödülünün sahibi oldu.

Anı Ödülünü Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü elinden alan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından 5.’si düzenlenen proje yarışması ödüllerinde Belediyemiz özel bir ödül olan Anı Ödülüne El Sanatları Merkezi ile layık görüldü. Burdur Belediyesi olarak Burdur yöresinin geleneksel el sanatlarını geliştirmek, tanıtmak ve ürünlerin pazarlanmasını sağlamak üzere El Sanatları Merkezi projemizi hayata geçirdik. El Sanatları Merkezimizin sadece yöresel tanıtıma değil, bölgesel tanıtıma ve turizme katkı sağlamasını hedefledik. Ödülümüzü Birlik Başkanımız Hakan Tütüncü ‘nün elinden aldık. Emeği geçenlere ve layık gören herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir