Hasta sayısındaki düşüş gerçekçi değil!

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray sosyal medya hesabından yaptığı “hasta sayısındaki düşüşün gerçekçi olmadığı” iddiası kamuoyuna bomba gibi düştü. Bu iddia, akıllarda bir akrep gibi küt kuyruğunu sallayarak dolaşan, “TÜİK gibi Sağlık Bakanlığı da mı rakam oyunlarına başvuruyor” sorusunun dolaşmasına neden oldu.

Aytun Çıray, korona virüs test sayılarını paylaşarak, sadece semptom gösteren hastalara test yapıldığını, asemptomatik (yani hastalık belirtisi göstermeyen, ama süper bulaştırıcı gibi aramızda dolaşan) hastalara test yapılmadığını ileri sürdü.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, sosyal medya hesabından korona virüs salgını sürecine ilişkin dikkat çeken bir gönderi paylaştı. Çıray, 18 Temmuz ile 1 Temmuz arasında test sayılarında yüzde 22 azalma olduğunu belirterek, “18 Temmuz’da yapılan test sayısı 1 Temmuz’a göre yüzde 22 daha az. Tanı konulan hasta sayısı da yüzde 23 azalmış görünüyor. Ama yoğun bakımda yatan hasta sayısında yüzde 19, entübe hasta sayısında yüzde 9 artış var. Çünkü sadece şikâyeti olanlara test yapılıyor. Tarama yapılmıyor” dedi

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir