Açlık ve yokluk, patlama noktasında

Bir kadın Ulucami’de imam cemaate vaaz verirken “Açız” diye haykırdı

Bugün Burdur’da Yukarı Pazar’da Ulucami’de yaşanan bir olay, ülkedeki hayat pahalılığının, açlık, fakirlik ve yokluğun dayanılmaz boyutlara ulaştığının, gelir dağılımı uçurumunun korkunç boyutlara çıktığının ve patlama noktasına doğru evrildiğinin kanıtı bir olay yaşandı. Cami çevresindeki Cuma Pazarının kalabalığı içinden geçerek Ulucami’ye giren bir kadın, imamın cuma vaazına dalan cemaati şaşkına çevirdi. İçeri dala kadın “Açız!” diye haykırdı.

BURADA DÜNYA KADAR EMEKLİ VAR, BİZ AÇIZ, AÇIZ!

BurdurAjans’ın haberine göre, çevresinde Cuma pazarının kurulduğu ve hoparlörden pazarcı esnafı ve alışveriş eden halkın dinlediği Cuma vaazı sırasında bir anda ZD (43) adlı bir kadın camiye dalarak, “Burada dünya kadar emekli var ve biz açız, açız!” diye bağırmaya başladı. Bir anda neye uğradığı şaşıran cemaat ayıldıktan sonra kadının çevresinde toplanarak dışarı çıkması için ikna etmeye çalıştı.

Daha sonra dışarı çıkarak caminin önünde de fakir olduğunu ve aç olduğunu haykıran kadın bir süre sonra camiden uzaklaşarak kayboldu.

Bir süre sonra çalışma başlatan ve kadını yakalayarak gözaltına alan Emniyet güçlerinin ifadesini aldıktan sonra serbest bıraktığı öğrenildi.

Ardından Burdur Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, “Ulucami’de Cuma namazı öncesi vaaz esnasında ZD isimli bayan bir vatandaşımız cami içerisinde cemaate hitaben bazı söylemlerde bulunduğu”nu ifade ederek, “yapılan incelemede; ZD isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu”nun saptandığını, “vatandaşın tedavi ve ihtiyaçlarının karşılanması için” Valilikçe gerekli çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.